Družinová trojdenka - Kamzíci 15. - 17. 3. 2019

Najdem?

V pátek jsme se sešli o půl čtvrté na nádraží a vyrazili směr Vysočina. Čekala nás více jak čtyřhodinová cesta přes Brno. Cestou jsme vytáhli mapy a buzoly a zkoušeli dát této kombinace nějaký smysl. V Brně k nám přistoupil Radek a to bylo dobře, vzhledem k tomu že on jediný věděl, kde se Bumbálka nachází a měl klíč. Bumbálku jsme opravdu našli, dokonce zde bylo i nějaké suché dřevo a za chvíli bylo teplo a pohoda. Brzy jsme se však dozvěděli, že toto je území Hakena - rudého háku a pokud se chceme v klidu dožít rána, musíme ho po jednom přijít pozdravit. Cesta to nebyla úplně těžká, jelikož Haken sídlil na nejbližším kopci, a tak s pomocí mapy, buzoly a drobné dávky odvahy to všichni nakonec nějak zvládli. Od Hakena jsme dostali placky se znamením háku, což nám zaručovalo jeho ochranu. Když jsme dali všechny placky dohromady, zjistili jsme, že máme v sobotu ráno být za pět devět u bývalé vápenky. Natočili jsme budík a ulehli na pár hodin spát.

Ráno jsme se rozdělili do dvou skupin bez instruktorů, aby alespoň jedna polovina měla šanci dorazit domů. K vápence jsme nakonec s většími či menšími zacházkami dorazili všichni. Zde nás čekal další úkol, najít kámen, který bude mít co nejpřesněji jeden kilogram. Obtěžkáni pěkným závažím jsme vyrazili k hradu Zubštejn. Bohužel tím směrem nevedly žádné značky, tak opět ke slovu přišla kombinace mapa a buzola. Na Zubštejně jsme po jednom uvařili, snědlo se všechno, i to co bylo k jídlu i to co tak úplně nevypadalo. Zanechali jsme zde kameny (jeden kilový, druhý tříkilový), jako příspěvek na opravu hradu a vydali se zpět na Bumbálku. Čekala nás osmikilometrová cesta, kterou jsme hravě zvládli a v chatě nás čekalo naprosto úžasné rizoto, kuchařům Rodrovi, Radkovi a Natálce dík. Večer jsme natrénovali Bang a přenesli se na Sicílii, kde v městečku Palermo řádila mafie.
V neděli jsme si v klídku pospali, udělali nějaké dřevo a dozvěděli něco o zdravovědě (zde se poučili i zdatní matadoři, Radek “Do koho se dýchá?”, Honzík “Jedině do holek!”, Kubáš “Jedině do hezkých holek!”). Poté už bohužel byl čas loučení a my vyrazili do Olešnice na autobus domů.

Fotografie z akce

Najdem? 01
Najdem? 02
Najdem? 03
Najdem? 04
Najdem? 05
Najdem? 06
Najdem? 07
Najdem? 08
Najdem? 09
Najdem? 10
Najdem? 11
Najdem? 12
Najdem? 13
Najdem? 14
Najdem? 15
Najdem? 16
Najdem? 17
Najdem? 18
Najdem? 19
Najdem? 20
Najdem? 21
Najdem? 22
Najdem? 23
Najdem? 24
Najdem? 25
Najdem? 26
Najdem? 27
Najdem? 28
Najdem? 29
Najdem? 30