Družinová trojdenka - Medvědi 22. - 24. 3. 2019

Po laně

Banda o počtu 11 medvědů, 5 instruktorů a 2 prťat se vypravila na Polanu, za velkolepým zážitkem.

Den první
Vyšli jsme z Horní Bečvy směr Polana. Prvních 50 metrů se nám šlo dobře. Po nich nás ale přepadli strašliví nepřátelé – Stoupání, Hlad, Bolavá záda, Popadané stromy, Sníh, Matoucí odbočky… Skoro to vypadalo, že přijdeme o pár mužů z našich řad. Vydrželi jsme, zlé živly přemohli a do temné noci jsme všichni byli v chatě. S buřtem v sobě jsme usínali při večerníčku, když tu se náhle ozval děsivý křik z venku. Takhle to nepůjde, vypadá to, že jsme se nestvůřáků ještě nezbavili. Vydali jsme se tedy do tmy, ukázat jim, že se jich nebojíme. Rozhodli jsme se, že jim ukradneme jejich poklad – světlo. Ječeli příšerně, bylo jim to ale houby platné. Poznali, že s námi si nemají co zahrávat a raději utekli. My tak měli konečně klid a mohli jsme nerušeně spát.

Den druhý
Probouzeli jsme se do krásného rána. Sluníčko nás doprovázelo při rozcvičce a poté s naší bandou i snídalo. Vlastně s námi vydrželo být celý den. Využili jsme toho a vypravili se na místní rozhlednu. Po cestě se nám sice pár nešťastníků ztratilo, a tak se nemohlo zúčastnit nejvelkolepější bitvy v historii Polany. Zpátky jsme tedy posbírali zbloudilce a na chatě započali velké kuchtění a zatápění pod ešáky. Dneska se totiž podává bramboračka, a ne hned jen tak ledajaká. Za polévky, které jsme připravili, by se nestyděli ani michelinští kuchaři. Následovalo krátké orientování se v mapě a běhání po stanovištích. Jakmile se všichni vrátili, tak odstartoval velkolepý závod o největšího Tarzana, toho, kdo nejlépe zdolá překážkovou dráhu. Boj byl lítý, nakonec to ale s přehledem vyhrál Čert, a tak dokázal, že je zde největší opice. Táboráček už hořel, takže jsme si opekli buřty a chleba a vydali se do chaty. Probíhalo zde totiž promítání filmu Piráti. Nasmáli jsme se hodně, byli jsme ale po celém dnu unavení, a proto jsme šli rovnou po titulkách spát.

Den třetí
Ráno jsme se rozcvičili, zahráli si pár her a vrhli se na úklid. Sbaleni jsme se pomalu loučili s chatou a lanovým centrem. Cesta dolů nám šla už lépe a rychleji než nahoru. Čas navíc jsme strávili hraním deskovek. Ve Valmezu jsme se rozloučili a šli po svých nebo se vezli s rodiči domů.

Fotografie z akce

Po laně 01
Po laně 03
Po laně 04
Po laně 05
Po laně 06
Po laně 07
Po laně 08
Po laně 09
Po laně 10
Po laně 11
Po laně 12
Po laně 13
Po laně 14
Po laně 15
Po laně 17
Po laně 18