Ferraty 5. - 7. 10. 2018

1. den
Kolem čtvrté hodiny jsme v počtu čtrnácti lidí a ve třech autech vyrazili směr Hallstatt. Po cestě jsme vyzvedli v Brně Radka a Zrzku, takže nás už bylo zase o trochu více. Kolem šesté hodiny jsme přejeli hranice do Rakouska a tím jsme se o krůček přiblížili k ferratám. Už za tmy jsme se s autem klikatili po serpentinách, než jsme dojeli na parkoviště. Tam jsme přespali. Někteří ve stanu v lesíku a někteří v přístřešku pro rolbu, která zde momentálně nesídlila.

2. den
Probudili jsme se do krásného slunečného rána. Uvařili jsme si čaj a pořádně se najedli, protože na nás dnes čekala nejedna výzva. Rozděleni na 2 skupinky jsme vyrazili zdolávat ferraty. Počasí nám přálo a do odpoledne jsme měli vylezeno. Naskytla se nám zde spousta míst na odpočinek, výhledy, ale i děsuplná místa pro lidi trpící strachem z výšek. Někteří z nás ještě neměli dost adrenalinu v krvi, a tak si vylezli ještě 3. ferratu. Ta byla sice kratinká, pouhých 60 metrů, ale zato z ní byl fenomenální výhled. A to jak do kraje, tak i dolů, kde nebyla zrovna malá propast. Její obtížnost byla také o něco těžší než předchozí dvě. Na našich machrech to ale nebylo moc poznat. Večer jsme si dali krátkou procházku Hallstattem. Unaveni jsme se přesunuli k jezeru postavili stany a zalehli do spacáků.

3. den
Už přes noc se začalo ozývat ťukání na stan. Do rána se sice uklidnilo a už jen mrholilo. Všude bylo ale mokro, a tak jsme nemohli jít na další ferratu. Místo ní jsme ještě jednou navštívili Hallstatt a místní vodopády, které se nacházejí hned nad městem. Poslední zastávka před Valmezem byla na masové koule a tužky v Ikeii.

ferraty01
ferraty02
ferraty03
ferraty04
ferraty05
ferraty06
ferraty07
ferraty08
ferraty09
ferraty10
ferraty11
ferraty12
ferraty13
ferraty14
ferraty15
ferraty16
ferraty17
ferraty18