Kolařská výprava 17. - 19. 5. 2019

Projednou jsme zase osedlali své věrné dvoukolé oře a vyrazili na nich objezdit část republiky. Táhlá cesta vlakem do Břeclavi nás unavila, ale neodradila od kratičké projížďky. Na skoro šestnácti kilometrové trati jsme si prohlédli zámeček Lány a zámeček Pohansko. Projeli jsme se po obří oboře Soutok. Cestou nás doprovázelo příjemné počasí, řeka Dyje a spousta rybníčků. Prostě ideální výlet. Celý den jsme zakončili ve skoro až magickém lese, kde jsme si mezi řadami stromů rozestavěli stany.

Ráno na nás čekalo parádní poklidné probuzení, všude byl klid, jen ptáčci prozpěvovali a sluníčko do toho svítilo. Kéž by…Auta zde jezdila co chvíli a ranní ptáčata se už nemohla dočkat jízdy na kole, tak si začala hlasitě sdělovat své dojmy. Netrvalo to dlouho a všichni byli vzhůru, no aspoň že to sluníčko svítilo. Proběhla cyklistická rozcvička, snídaně a balení stanů a batohů. Jakmile bylo vše připraveno, rozdělili jsme se do skupinek. Každá měla dle svých dovedností a schopností přiřazenou trasu. Času jsme měli do večera habaděj, ale pro jistotu jsme časně šlápli do pedálů, abychom to stihli. První zastávka byla Lednice. Ne ta v kuchyni, ale park ve městě Lednice. Sice ta s jídlem by nebyla k zahození, takhle se zase ale napásla naše kukadla. Rozsáhlý rybník, spousta stromů a té pozoruhodné přírody co tu bylo. Někteří z nás si to prohlédli celé z perspektivy obra, když navštívili místní minaret, jiní si zase prohlédli kus pralesa ve skleníku. Čas nás pomalu kopal, a tak jsme vyrazili do Valtic, jednoho z nejproslulejších vinařských měst. Cestou mohli ti pomalejší, kterým se okolní svět nezměnil ve šmouhu, zpozorovat Statek Nový dvůr, Chrám tří Grácií, Kapli sv. Huberta, anebo Randez-Vous. Ve Valticích jsme navštívili místní památky, dle chuti. Někdo se podíval do místního parku, někdo do zámku a někdo si vychutnal místní zmrzlinu. Pak jsme vyrazili do kempu, který se nacházel blízko Apollonova chrámu, kde se při západu slunce všechny skupiny sjely. Ubytovali jsme se v blizoučkém kempu, proběhla večeře, krátká zábava a následné zalehnutí do stanů.

Ráno byla rozcvička a slavnostní předání vrcholových trik. Dalšími pokořiteli Everestové výšky jsou Agi s Wěrkou, sláva jim! Naše poslední výprava na kolech byla do Břeclavi, odkud nám odjížděl vlak. Byli jsme na vlak moc rychlí, a tak jsme si mohli dovolit obchodní volno, kdy jsme si nakoupili sladkosti a doplnili tak cukr. Domů jsme se už courali osobáčkama, které překonávaly dálky za nás.Někteří z nás by už nejspíše nezvládli po celém víkendu šlapat do pedálů. Dojeli jsme domů, vyzvedli si kola a rozešli se.

Fotografie z akce

Kolařská 01
Kolařská 02
Kolařská 03
Kolařská 04
Kolařská 05
Kolařská 06
Kolařská 07
Kolařská 08
Kolařská 09
Kolařská 10
Kolařská 11
Kolařská 12
Kolařská 13
Kolařská 14
Kolařská 15
Kolařská 16
Kolařská 17
Kolařská 18
Kolařská 19