Plavba 7. - 9. 6. 2019

1. DEN
Cesta vlakem, pěšky, stavění stanů, nafukování lodí a rozdělení si vest, pádel a do dvojic. To vše nám stálo v cestě za 1. cvičným vyplutím po Bečvě. Až na jednu loď potápěčů to všem šlo, takže ostatní mohli loď opustit suchou nohou. Den jsme zakončili dotazníkem (starší) a bucharovou hrou (mladší). Nakonec jsme se uvelebili ve spacáku a těšili se na další zážitky.

2. DEN
Ráno nás vzbudil libý zvuk Bonyho trumpety, což byl pro dnešek budíček. Díky němu byla jistota, že jsou všichni vzhůru a připraveni na ranní rozcvičku, která proběhla v duchu vodáctví. Dofoukali jsme lodě a vyrazili na řeku. Řeka tekla a sluníčko nám svítilo. Nic víc jsme si nemohli přát. Několikrát jsme zastavili a vykoupali jsme se, protože vedro bylo přímo spalující. Před Teplicemi nad Bečvou se voda začala táhnout a stal se z ní olej. Nastaly dlouhé chvíle pomalého splouvání. Opalovali jsme se tedy a občas i zapádlovali. Dopluli jsme až do Teplic, kde proběhlo doplnění místní minerální vody, nakoupení sladkostí a dosušení se. Začínaly se objevovat mráčky a studený vítr sílil. Ten, kdo byl suchý, byl tedy rád. Po oleji jsme se dopravili až k jezu do Hranic, kde jsme lodě ručně přenesli. Od této chvíle řeka tekla slušněji, začalo ale poprchat, takže jsme všichni doufali, že v cíli budeme co nejdříve. Hlavně mokří vodníci bez náhradního oblečení, ti totiž chlad pocítili dvojnásob. U asi hodinu vzdáleného břehu jsme zakotvili a postavili stany. Rozdělali jsme zde také oheň a chopili se vaření. Menu bylo rozmanité. Od tradičních gulášů, až po sladké nudle s mákem. Večer jsme pak trávili volnou zábavou. Za houpavého pocitu z lodi jsme všichni blaženě a hlavně bolestivě, to, jak z nás slunce udělalo polské vlajky, usínali.

3. DEN
V neděli ráno jsme popopluli do Lipníku nad Bečvou, kde bylo vhodnější místo na sušení lodí, ale hlavně odsud vyrážel náš osobáček směr Valmez. Času bylo tak akorát, takže jsme do Lipníku dojeli, vysušili lodě a sbalili je. Naštěstí slunce pálilo i dnes, proto vše bylo usušené v cuku letu. Před cestou na vlak ještě proběhlo vyhodnocení celoročního bodování, pokřiky, oznamování nových vrchololezců a žranice třešní. Krásně nám to tedy završilo celý oddílový rok.

Fotografie z akce

plavba 01
plavba 02
plavba 03
plavba 04
plavba 05
plavba 06
plavba 07
plavba 08
plavba 09
plavba 10
plavba 11
plavba 12
plavba 13
plavba 14
plavba 15
plavba 16
plavba 17
plavba 18
plavba 19
plavba 20
plavba 21
plavba 22
plavba 23
plavba 24
plavba 25
plavba 26
plavba 27
plavba 28
plavba 29
plavba 30
plavba 31
plavba 32
plavba 33
plavba 34
plavba 35