Všudybyl 9. 9. 2018

A je to tady! První společná akce nového oddílového roku!
Srazík jsme měli na Mlynářce a okolo deváté hodiny dobíhali poslední opozdilci. Zvědavější z nás nedočkavě obkukovali zamčené dveře klubovny, odvážnější zkusili vzít i za kliku. Petlice však nepovolila, ještě nenastala ta pravá chvíle na odhalení celoročního bodování.

V houfu jsme se vydali do nedalekého Hlybočku, kde nás již čekali parádně oháknutí Všudybylové. Vesele mezi sebou rozprávěli a vyprávěli podivuhodné příběhy z cest dalekých i blízkých. I my jsme zatoužili prožít dobrodružství v krajích vzdálených i jen kousek za humny. K tomu je ovšem potřeba znát končiny, do kterých se chceme vydat, abychom nezabloudili a šťastně se vrátili domů. Zcestovalí Všudybylové nám dali příležitost. V okolním lesíku se pohybují další Všudybylové, které je třeba trefit papírovou koulí a jako odměnu za svou přesnou mušku obdržíme vstupenku kamkoliv. Za vstupenky si vylosujeme papírky s písemným popisem místa nalézajícího se v naší zemi. Dle přiložených obrázků jej určíme a co nejpřesněji umístíme na mapu. Byla to tedy pěkná fuška. Po hodince bojůvek, nahánění Všudybulů, namáhání mozkových buněk a vzpomínání kdeže leží město Třebíč, jsme se s napětím dali do sčítání. Po pečlivém přepočítání se z davu vylouplo nejsečtělejší družstvo, to si zaslouží velkou pochvalu.

Ovšem zpátky ke klubovně odhalit, kudy povedou tento rok naše kroky. Bude to paráda. Procestujem celou naši zemi a obhlédneme kupu zajímavostí v každém kraji. Nejaktivnější Všudybyly čeká unikátní prázdninové dobrodružství, sami si budou smět vybrat kraj, do kterého se chtějí podívat. Klubovnu ozdobily i parádní všudybylí placky. Každý má svou originální vystavenou na odiv všem ostatním. Ovšem pozor, pouze do chvíle, kdy nevynechá žádnou akci.

Nasyceni informacemi se přesouváme před klubovnu, kde vyrostl prapodivný hřib. Vlastně je to taková dlouhá tyč se stříškou nahoře. Ahá, je to rozcestník, ale nejsou na něm žádné směrovky. To rychle napravíme a na rozcestník přitloukáme místa nejižněji, nejseverněji, nejvýchodněji a nejzápadněji položená v naší zemi. Na závěr první oddílové akce si ještě každá družina s chutí a energií zahaleká svůj pokřik, svou premiéru si tak zažila i nová družina Lišek, jež nám představila svůj nový pokřik.
Akce Všudybyl končí, Bleskem Českem začíná!

Fotografie z akce

všudybyl 01
všudybyl 02
všudybyl 03
všudybyl 04
všudybyl 05
všudybyl 06
všudybyl 07
všudybyl 08
všudybyl 09
všudybyl 10
všudybyl 11
všudybyl 12
všudybyl 13
všudybyl 14
všudybyl 15
všudybyl 16
všudybyl 17
všudybyl 18
všudybyl 19
všudybyl 20
všudybyl 21
všudybyl 22
všudybyl 23
všudybyl 24
všudybyl 25
všudybyl 26
všudybyl 27
všudybyl 28
všudybyl 29
všudybyl 30
všudybyl 31
všudybyl 32
všudybyl 33
všudybyl 34
všudybyl 35
všudybyl 36
všudybyl 37
všudybyl 38
všudybyl 39
všudybyl 40
všudybyl 41
všudybyl 42
všudybyl 43
všudybyl 44
všudybyl 45
všudybyl 46
všudybyl 47
všudybyl 48
všudybyl 49
všudybyl 50
všudybyl 51