Vyzvědači 9. 11. 2019

V tento pošmourný den jsme se vlakem vydali do Olomouce, abychom tam sehráli městskou hru „Vyzvědači“.

Došlapali jsme do historického centra, což byl zároveň střed našeho herního území. Nedaleko orloje nám Wěrka vysvětlila, co nás čeká, rozdělili jsme se do tří týmů a pustili jsme se do první části hry. V té bylo třeba projít vlastní, v mapě barvou družstva ohraničené území, a na něm vymyslet 35 úkolů pro naše soupeře. Například „Do kdy má otevřeno v sobotu pekařství na Ztracené ulici?“ Když jsme měli vymyšleno, napsali jsme vyzvědačské úkoly na lístečky a předali je svým sokům.

Pak se rozjela druhá, mnohem napínavější část hry. Vbíhali jsme do území našich soupeřů s cílem vyslídit odpovědi na jejich otázky. Přitom jsme doufali, že cestou nepotkáme nikoho z domácích. Ten by nás při nedostatečně rychlém úprku dotekem připravil o náš (papírový) život. Zároveň jsme se na cizím území snažili také vypátrat umístění jejich tajného štábu, tedy místa, kde má náš protivník uložené batohy a kde získává nové životy a úkoly.

Po hodině snažení jsme se znovu sešli na Horním náměstí, v jehož blízkosti jsme celou hru vyhodnotili. Z vítězství se nakonec radovalo Krabem vedené modré družstvo. Kolem stánků se svatomartinskými víny a husami jsme doputovali zpět na vlakáč a po setmění jsme se ocitli ve Valmezu a v náruči rodičů.

Fotografie z akce

Vyzvědači 01
Vyzvědači 02
Vyzvědači 03
Vyzvědači 04
Vyzvědači 05
Vyzvědači 06
Vyzvědači 07
Vyzvědači 08
Vyzvědači 09
Vyzvědači 10
Vyzvědači 11
Vyzvědači 12
Vyzvědači 13
Vyzvědači 14
Vyzvědači 15
Vyzvědači 16
Vyzvědači 17
Vyzvědači 18
Vyzvědači 19
Vyzvědači 20
Vyzvědači 21
Vyzvědači 22
Vyzvědači 23
Vyzvědači 24
Vyzvědači 25