Bleskem Českem

Tento rok si užijeme naší malebné země. Vydáme se po stopách, jež nás zavedou k nejrůznějším zajímavostem a poznáme mnohé přírodní i kulturní krásy. Většinu krajů procestujeme jen prstem na mapě, do některých míst se podíváme i osobně v rámci vícedenních výprav.

I letos budete do svých kasiček střádat šípáry. Ty lze získat za účast na akcích a družinovkách, krásný deník či za úspěchy v nejrůznějších soutěžích.

Nastřádané šípáry vás budou posouvat stále dál a dál po mapě naší země. Za každých 10 šípárů si smíte vybrat zajímavost, jež se nachází právě v tomto kraji a obrázek tohoto místa přibude ve vaší tabulce. Výčet všech míst naleznete zde.

Podle toho, jak se budou tabulky plnit historickými, přírodními i jinými zajímavostmi, mohou ti nejaktivnější pomýšlet na účast na závěrečné akci pro nejlepší. Tentokrát vám nemůžeme slíbit žádnou konkrétní odměnu, vítězná desítka si cíl své cesty vybere sama.

ANO, LETOS SE HRAJE O TO, ŽE NEJLEPŠÍ ČLENOVÉ VYRAZÍ NA NĚKOLIK DNÍ NA LIBOVOLNÉ MÍSTO V ČESKÉ REPUBLICE, NA KTERÉM SE SPOLU DOHODNOU.

Šípáry lze získat za
• účast na družinovkách a družinových akcích – ŽLUTÉ ŠÍPÁRY (družinovka – 2 šípáry, jednodenní akce – 4 šípáry, vícedenní akce – 8 šípárů)
• účast na oddílových akcích – ČERVENÉ ŠÍPÁRY (jednodenní akce – 4 šípáry, vícedenní akce – 8 šípárů)
• za vedení deníku – MODRÉ ŠÍPÁRY (1 – 10 šípárů)
• za úspěchy v soutěžích – ZELENÉ ŠÍPÁRY (1 – 13 šípárů)
•za splnění zkoušky v Táborníkovi - 4 ŠÍPÁRY - započítávají se pouze do celoročního bodování, ne do dvouměsíčního - podrobnosti nalezneš zde
•za vystoupaných 1000 metrů ve Vrchařské soutěži - 2 ŠÍPÁRY - započítávají se pouze do celoročního bodování, ne do dvouměsíčního - podrobnosti nalezneš zde

Tak šťastnou a pohodovou cestu oddílovým rokem!

Cestovatelská klubovna

Bleskem Českem 03
Bleskem Českem 07
Bleskem Českem 05
Bleskem Českem 04
Bleskem Českem 06
Bleskem Českem 02