Vrchařská soutěž

Vyjdi si svůj Mount Everest
Jen málo z nás se dostane do krajů, kde spočívá majestátní hora Mount Everest. Svůj malý velký Mount Everest si však můžeš vystoupat i v našem kraji.

Po celý oddílový rok se můžeš toulat po kopečkách ve svém okolí i vzdálenějších. Pěší výlet, při němž navštívíš nějaký pěkný vrchol, si zapiš. Jedno místo můžeš navštívit a zapsat si maximálně třikrát. Minimální nastoupaná výška za jeden výlet je 100 metrů. Za každých nastoupaných 1000 metrů získáš 2 šípáry do celoročního bodování.
Podaří-li se ti zdolat svůj vlastní Mount Everest, získáš parádní origoš triko od výtvarníka Youryho.

Kolik nastoupaných metříků zatím kdo má

1000 metrů
Šimon (Kamzíci), Jeník (Medvědi), Vanes (Lišky), Lucka (Lišky), Maruška (Lišky), Vojta (Netopýři), Zrzka, Pája

2000 metrů
Honzin (Kamzíci), Vojta (Kamzíci), Dalibor (Medvědi), Evžen (Netopýři), Nikča (Lišky), Teyda (Lišky), Emča (Lišky), Mochito (Lišky), Táňa (Lišky)

3000 metrů
Fin (Kamzíci), Miki (Kamzíci), Eliáš (Kamzíci), Čert (Medvědi), Orel (Medvědi), Anička (Netopýři), Áďa (Netopýři)

4000 metrů
Orsi (Lišky), Tonča (Netopýři), Rampelník (Netopýři), Radka, Mohy

5000 metrů
Fafa (Lišky), Mara (Netopýři), Vašek (Netopýři), Alča

8000 metrů
 Mája

Mount Everest 8848 metrů
Táďa (Medvědi), Wendy (Lišky), David (Netopýři), Kubaš (Kamzíci), Bony (Netopýři), Miky (Netopýři), Krab, Wěrka, Agi, Jindra, Vojta, Tetřev

Kolik jsi nastoupal metříku během jednoho výletu můžeš zjistit například na seznamáckých mapách. Zadej výchozí a konečný bod svého výletu a vpravo ťukni na políčko „Zobrazit výškový profil trasy“. Zobrazí se ti ujité kilometry a stoupání a klesání.