40.narozeniny Zlatých šípů

Společné foto zlaťáků a zlaťaček
Společné foto zlaťáků a zlaťaček

Psal se rok 1968 a ve Valašském Meziříčí se rozhodl Miloslav Číž, zvaný Mirek, založit tábornický oddíl. Ten se měl velmi čile k světu a zanedlouho se už řadil mezi nejuznávanější kolektivy okresu, později i kraje a republiky. Svou cestou, lemovanou nezapomenutelnými zážitky a úspěchy na mnoha polích, oddíl dospěl až ke své čtyřicítce.

A protože Zlatými šípy za ta léta prošla zhruba tisícovka chlapců a děvčat, rozhodně bylo co a s kým oslavovat. Narozeninové oslavy měly tři části:

(každá událost je zaznamenaná zvlášť v našem archívu akcí)

40 let v obrazech

40 let v obrazech, obal CD
40 let v obrazech, obal CD

Na Šípáckém bále se nejen tančilo a povídalo, ale také promítalo. Podařilo se nám dát dohromady pěknou sbírku fotografií, mapující naši činnost od založení oddílu v roce 1968 po současnost.

Prohlédněte si online verzi prezentace (526 fotografií). Její CD podobu (s barevným obalem) si můžete po předchozí domluvě pořídit za 30 Kč na Mlynářce.

Pokud by jste náhodou našli v popiscích nějakou nepřesnost, určitě se ozvěte!

Stříbrný hořec

Řád stříbrného hořce
Řád stříbrného hořce

Kromě šípaček a šípáků všech generací, dorazil na oslavu i Tomáš Novotný s doprovodem. Během krátké řeči z pódia poděkoval všem, kteří se na chodu oddílu podílejí a předal do rukou Hopa a Kaskiho Stříbrný hořec — nejvyšší spolkové ocenění Asociace TOM udělované osobám, které se významně angažují ve prospěch asociace.