50. narozeniny

Je tomu už 50 let, co byl založen turistický oddíl mládeže Zlaté šípy. Tato událost se odehrála roku 1968 a od té doby oddílem prošlo na dva tisíce chlapců a dívek z Valašského Meziříčí a okolí. Během let proběhlo nepočítaně schůzek, oddílových akcí, výletů a nejméně stovka táborů počítaje v to zimní i zahraniční expedice. Zůstávají fotky, filmové záběry, zápisy v kronikách, ale hlavně zážitky, zkušenosti a dlouholetá přátelství. V rámci oslav narozenin proběhlo několik akcí určených široké veřejnosti.

TAJEMSTVÍ MEZIŘÍČSKÝCH ULIČEK

Sobota 13. října 2018

Tajemní tukani, neohrožení piráti, půvabná zámecká paní, šikovná tkadlena, záhadní fantomové, sličná paní radní… tyto osůbky jste v sobotu mohli potkat v našem městě. Čtyři sta padesát dětí a dospěláků brouzdalo Valmezem a plnilo záludné úkoly, luštilo šifry, překonávalo bažiny. Akce připravená v rámci oslav padesátého výročí oddílu měla své finále u naší klubovny. Zde všechny čekalo sladké pohoštění, obří palanda a další hry.
Více obrázků z putování naleznete zde.

PŘESPÁNÍ NA NEJVĚTŠÍ PALANDĚ ČESKÉ REPUBLIKY

Sobota 13. října 2018

Po dobrodružné cestě městem jsme sobotní noc strávili na největší palandě České republiky. Unikátní obří postel jsme před léty společnými silami vyrobili a je zapsána v České knize rekordů. Pohodlně se na ní vyspí až 80 nocležníků, je dlouhá 6,1 metrů, široká 3,95 metrů a vysoká 3 metry.

KLUBOVNA DOKOŘÁN

Sobota 10. listopadu 2018

Zalistovat v kronikách, podívat se na fotky, videa, a vůbec zavzpomínat na roky, strávené v oddíle, přišla do klubovny asi čtyřicítka bývalých i současných členů a rodinných příslušníků.
Více o Klubovně dokořán naleznete zde.

ŠÍPÁCKÝ BÁL

Sobota 10. listopadu 2018

Takhle nějak to bylo – jedlo se, zpívalo, pilo a šípáci zářili štěstím v zámku za náměstím. Zatrsali jsme, pokecali, vyblejskli se ve fotobuňce, zavzpomínali s partičkou kámošů z dětství. Byl to parádní Šípácký bál. Děkujeme všem za příjemný večer, za přízeň a těšíme se na další setkání. Více obrázků a písmenek naleznete zde.