50. narozeniny

Je tomu už 50 let, co byl založen turistický oddíl mládeže Zlaté šípy. Tato událost se odehrála roku 1968 a od té doby oddílem prošlo na dva tisíc chlapců a dívek z Valašského Meziříčí a okolí. Během let proběhlo nepočítaně schůzek, oddílových akcí, výletů a nejméně stovka táborů počítaje v to zimní i zahraniční expedice. Zůstávají fotky, filmové záběry, zápisy v kronikách, ale hlavně zážitky, zkušenosti a dlouholetá přátelství. Přijďte s námi oslavit narozeniny a přijměte pozvání na některou z následujících akcí.

TAJEMSTVÍ MEZIŘÍČSKÝCH ULIČEK

Sobota 13. října 2018 od 14 do 19 hodin
začátek ve Vrtuli - světě her a poznání, Pospíšilova 12, Valašské Meziříčí
konec v klubovně Zlatých šípů, Záhumení 1, Valašské Meziříčí

Nechejte se zlákat na dobrodružné putování městem. Čeká vás hledání indicií, překonávání překážek a návštěva neobvyklých míst. Na cestu se mohou vydat tří až pětičlenné skupinky, začátek ve Vrtuli a to v rozmezí od 14 do 16 hodin.
Na konci vás bude čekat nejedno překvapení, hojný počet nevšedních her a kratochvílí a také největší dvouposchoďová postel v ČR.

PŘESPÁNÍ NA NEJVĚTŠÍ PALANDĚ ČESKÉ REPUBLIKY

Sobota 13. října 2018 do 19 hodin
klubovna Zlatých šípů, Záhumení 1, Valašské Meziříčí

Pokud nám bude přát počasí, jste všichni srdečně zváni dopřát si spaní pod širákem na této unikátní obří posteli, kterou jsme před léty společnými silami vyrobili, a je zapsána v České knize rekordů. Pohodlně se na ni vyspí až 80 nocležníků, je dlouhá 6,18 metrů, široká 3,85 metrů a vysoká 3 metry.

KLUBOVNA DOKOŘÁN

Sobota 10. listopadu 2018 od 13 do 17 hodin
klubovna Zlatých šípů, Záhumení 1, Valašské Meziříčí

Využijte možnost nahlédnout do klubovny, kde vás čekají kroniky, fotografie, diapozitivy, filmy a další pamětihodnosti od založení oddílu až po současnost.

ŠÍPÁCKÝ BÁL

Sobota 10. listopadu 2018 v 19.30
sál Kulturního zařízení, Komenského 1, Valašské Meziříčí

Setkání součastných a bývalých členů, přátel a dalších příznivců oddílu. Součástí programu bude mimo jiné ohlédnutí za minulými léty v podobě fotek, filmů a dalších dokumentů.
Vstupné - předprodej 200 Kč, na místě 250 Kč.
Předprodej v klubovně (Záhumení 1) po - út od 16 do 18 hodin, ve Vrtuli - světě her a poznání (Pospíšilova 12) po, st, pá od 14 do 18 hodin, v Café Tucan na náměstí ve Valašském Meziříčí nebo na telefonu 737 373 033.

Potěší nás, když budete u toho!

Pokud víte o někom, ke komu i přes naši snahu tato pozvánka nedoputovala, pozvěte jej prosím nebo nám zašlete jeho adresu (skocek@seznam.cz)