Zprávy z oddílu

13.červen 2019

Ohlédnutí za akcí Plavba

S pádlem v ruce a úsměvem na rtu jsme splouvali řeku Bečvu. Více písmenek a obrázků zde.


2.červen 2019

Schůzka rodičů k táboru

Zveme vás na informační schůzku k blížícímu se letnímu táboru, která proběhne ve středu 5. června 2019 od 17 hodin na Mlynářce. Dozvíte se na ni všechny novinky k letošnímu táboru a dostanete potřebné dokumenty.


2.červen 2019

Plavba

Víkend 7. až 9. 6. strávíme na vodě. Putování na lodích patří vždy k největším zážitkům, tentokrát nás bude hostit řeka Bečva. Poplujeme z Choryně do Lipníku nad Bečvou. Spát budeme pod stany.

SRAZ: v pátek 7. 6. v 16:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 9. 6. v 13:22 na vlakové nádraží

S SEBOU:
• Spacák, karimatka
• Náhradní oblečení – tepláky na spaní, větrovka, tričko s dlouhým rukávem, ponožky, …
• Další – boty do lodi (tenisky nebo jakékoli uzavřené, kterým nevadí, že budou mokré), igelitový pytel (na drobnosti převážené na lodi), plavky, kšiltovka, opalovací krém, pláštěnka, láhev na vodu, KPZ, lžička, nožík, baterka, uzlovačka, kapesné, léky (pokud nějaké užíváte třeba na alergii), kartáček a pasta na zuby, instruktoři lékárničku.
• Jídlo – každý si vezměte pět studených jídel (snídaně 2x, oběd 2x, večere 1x), dále se budou vařit večeře po družinách - domluvte se na družinovkách a rozdělte si suroviny.
• Vše sbalte do batohu. Po dobu plavby budou převezeny autem.
• Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

CENA: 250 Kč (doprava, půjčení lodí). Peníze doneste na družinovky. Vzhledem k danému počtu lodí může jet pouze 50 dětí. Bude záležet na tom, kdo dříve zaplatí.


28.květen 2019

Ohlédnutí za Mapováním bariér

Na sklonku minulého týdne jsme mapovali bariéry v našem městě. Za doprovodu handicapovaných na vozíčku a sami v křesle vozíku jsme zjišťovali, která místa jsou dostupná a která ne. Více písmenek a obrázků naleznete zde.


25.květen 2019

Tento oddílový rok jsme si užívali naší malebné země. Poznávali jsme nejrůznější zajímavosti a přírodní a kulturní krásy. Většinu míst jsme navštívili pouze virtuálně, jiná jsme obhlédli osobně.

Na družinovkách 3. a 4. června proběhne soutěž Putování Českem.
Místa, jež nalezneš níže, se nauč přiřadit do správného kraje.
Během roku na našich bodovacích tabulkách přibývaly místa, jež jsme si sami vybrali. Nauč se říct o nich něco významného, zajímavého - mladší 5 míst, starší 10 míst. Zajímavá místa, jež si vybereš, by měla být z různých koutů naší země. Všechna zajímavá místa nalezneš zde.

Adršpašsko-teplické skály
Bezděz
Brno
České Švýcarsko
Český Krumlov
Český ráj
Ďáblova prdel
Dolní Věstonice
Holašovice
Hospital Kuks
Hostýn
Hranická propast
Hrčava
Hukvaldy
Jezeří
Kroměříž
Kutná Hora
Lázeňský trojúhelník
Lednicko-valtický areál
Litomyšl
Lomy Amerika
Neratov
Olomouc
Opava
Panská skála
Pastviny
Plasy
Praděd
Rabí
Říp
Skryje
Sněžka
Telč
Třebíč
Vlčnov
ZOO Plzeň
Zelená hora
Žírovice
Loket


25.květen 2019

Ohlédnutí za Kolařskou výpravou

Na dvoukolých ořích jsme obhlédli kouzelnou přírodu CHKO Pálava, lužní lesy podél řeky Moravy a Dyje a navštívili kupu kulturních zajímavostí. Více obrázků a písmenek naleznete zde.


19.květen 2019

Mapování bariér

Na březnové zážitkové semináře navážeme ve čtvrtek 23. 5. a v pátek 24. 5. mapováním bariér v našem městě. Spolu s lidmi na vozíku budeme zaznačovat a fotografovat problémová místa do speciální aplikace. Zároveň si na vlastní kůži vyzkoušíme, jestli je možné jednotlivá místa překonávat na invalidním vozíku.

Sraz bude vždy v 16 hodin u Sýpky. Pokud přijdeš později, zavolej Jindře 732 828 875.

Výsledky našeho průzkumu pomohou ke změnám, které umožní handicapovaným spoluobčanům účastnit se běžného veřejného života v našem městě.


4.květen 2019

Hledá se bota!

Titulek možná vyzývá k nějaké bezva hře, ale tentokrát jde o úplně něco jiného.

Na některé z minulých akcí (jarní prázdniny, Vánočka…) došlo k záměně Mikyho (Netopýři) boty. Jde o pohorku, jedna má velikost 36, druhá 37. Prosím, pokud máte doma podobné boty, ověřte, zda nemáte také jiné velikosti. Pokud ano, ozvěte se Hopovi na telefon 737 373 033. Díky!


4.květen 2019

Kolařská výprava

O víkendu 17. až 19. května nás čeká výprava na kolech. Navštívíme kouzelnou přírodu CHKO Pálava, obhlédneme lužní lesy podél řeky Moravy a Dyje. Projedeme si Lednicko-valtický areál, mrkneme na Janův hrad, minaret, zámek Lednice a spoustu dalších zajímavých míst. Podíváme se také do nejižnějšího místa moravské země přezdívané Moravská Amazonie. Zkrátka bude toho hodně. A bude to boží!

Na kolech pojedeme bez batohů, ty nám poveze doprovodné vozidlo. Pokud s námi pojedeš, dones na družinovky do 14. května nebo do Vrtule 500 Kč.

SRAZ: pátek 17. 5. 2019 v 14:00 na ploše mezi ČD a Kauflandem

NÁVRAT: neděle 19. 5. 2019 ve 13:15 na ploše mezi ČD a Kauflandem

S SEBOU: Věci si nabalte do velkého batohu. Kola pojedou z Valmezu autem, batohy si vezmeme do vlaku.
• spacák, karimatka
• náhradní oblečení – tepláky na spaní, ponožky, větrovka, tričko s dlouhým rukávem…
• seřízené jízdní kolo, přilba, zámek na kolo, ička servisní sadu
• další – baťůžek, pláštěnka, láhev na vodu, KPZ, kšiltovka, miska na jídlo, lžička, nožík, baterka, kapesné (cca 100 Kč), kartička na slevy, léky (pokud nějaké užíváte třeba na alergii), kartáček a pasta na zuby, pokud máte tak dalekohled, instruktoři lékárničku.
• jídlo – každý si vezměte pět studených jídel (snídaně 2x, oběd 2x, večere 1x).
• Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

zámek Lednice
zámek Lednice

1.květen 2019

Vyšla nová KRA

Uběhly další dva měsíce, vše je v rozpuku a ani my nezahálíme. Co se událo a co nás čeká ve dnech následujících, si můžete přečíst v právě vyšlé KŘE.
Jak se komu daří v celoročním bodování, můžete obhlédnout tady.
Veškeré info o táboře, který se kvapem blíží naleznete zde.


← Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   …   68   69   70   71  

Další →