Zprávy z oddílu

3.únor 2020

Otevření výstavy Imaginárium

Hravá výstava Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel okouzlila již několik českých měst a dokonce i Paříž. Nyní zavítala i do Valmezu. Parta umělců během několika dní podkrovní místnost Vrtule změnila k nepoznání. Divadelní kulisy, loutky, hejblátka oživily podkroví snovým pohádkovým světem.

V sobotu po třetí hodině odpolední uvítal zvědavé návštěvníky Matěj Forman. Vtipně představil příběh Imaginária a za doprovodu rodinné kapely Dostálů proběhlo ryze valašské uvítání. Dveře Vrtule se otevřely a ti kdož nalezli kouzelnou dřevěnou myšku, směli jako první nahlédnout do tajuplného světa Imaginária. Ostatní se s chutí pustili do tvoření v dílničkách Terezy Komárkové a Lucky „Valašky“ Bartoňové.

Pohádkový svět okouzlil nejen děti, ale i dospělé. Svou fantazii převedenou do hravé podoby zde představují umělci Matěj Forman, Renata a Martin Lhotákovi, Tereza Komárková, Pavel Mecek, Josef Sodomka, Lucka „Valaška“ Bartoňová, Veronika Podzimková, Irena Vodáková a Jana Paulová. Při instalaci výstavy spolupracoval Petr Passler, nasvícení zařídil Igor Schmidt, hudební a zvukovou kompozici vytvořil Philippe Leforestier a produkce se zhostil Jakub Hradílek.

Přijďte i vy nahlédnout do oživlého snového světa. Výstava potrvá do 9. května.

Fotografie z akce

Imaginárium 01
Imaginárium 02
Imaginárium 03
Imaginárium 04
Imaginárium 05
Imaginárium 06
Imaginárium 07
Imaginárium 08
Imaginárium 09
Imaginárium 10
Imaginárium 11
Imaginárium 12
Imaginárium 13
Imaginárium 14
Imaginárium 15
Imaginárium 16
Imaginárium 17
Imaginárium 18
Imaginárium 19
Imaginárium 20
Imaginárium 21
Imaginárium 22
Imaginárium 23
Imaginárium 24
Imaginárium 25
Imaginárium 26
Imaginárium 27
Imaginárium 28
Imaginárium 29
Imaginárium 30
Imaginárium 31