Zprávy z oddílu

9.únor 2020

Velký vandr

Čeká nás pět dní jarních prázdnin společně strávených v krásných slovenských horách. Navštívíme Velkou Fatru, legendární Velký Choč, přírodní termální koupaliště nebo parádní Kvačanskou a Proseckou dolinu. Prostě nádhera! Těšte se na dny plné výletů, her, krásných rozhledů a dalších překvapení.
Našim výchozím místem bude město Ružomberok. K dispozici nám po celou dobu bude autobus. Pro všechny bude zajištěno cestovní pojištění.

Se staršími vyrazíme na dvoudenní přechod Velké Fatry. Půjdeme z Liptovské Revúce na hřeben přes Križnou, Ostredok, Ploskou, spát budeme na Chatě pod Borišovom. Další den sejdeme do údolí, opět do Liptovské Revúce. Mrkněte na mapu. První den ujdeme 19 km, druhý 7 km.

SRAZ: v pátek 28. 2. 2020 v 16:00 na Mlynářce.

NÁVRAT: v úterý 3. 3. 2020 v cca 13:30 na Mlynářku. Přesný čas příjezdu upřesníme na tomto místě v úterý v 10:30.

S SEBOU: spacák, karimatku, teplé zimní oblečení a obutí (doporučujeme dvoje boty, nesmeky, návleky, náhradní rukavice, šátek nebo šálu na krk - většinu času budeme trávit venku), oblečení do tělocvičny, přezůvky, noviny na sušení bot, lopatu na ježdění, pláštěnu, malý baťůžek, láhev (termosku) na čaj, ešus nebo misku na jídlo, lžičku, nožík, KPZ, baterku, nůžky, psací potřeby, dodělaný deník (bude se bodovat), plavky, ručník, hygienu, zpěvník, hudební nástroj, oblíbenou deskovou hru, občanku nebo pas, kapesné (mladší 5 euro, ti co vyrazí na Velkou Fatru 10 euro), léky a kinedryl (pokud užíváte), fotoaparát nebo mobilní telefon na focení, nabíječku, kabel na přetahování dat, íčka lékárničku. Vše si zabalte do batohu.

K přechodu Velké Fatry. Jelikož budeme spát na chatě, vezměte si do batohu (např. 35 litrového) jen nejnutnější vybavení. Letní spacák (co nejmenší), karimatku, něco málo na převlečení, nesmeky, jídlo, pití, sladkosti (čokoládu…), KPZ, noviny na případné sušení bot, igelitové pytlíky, toaletní papír, baterku, peníze (na čaj, polívku na chatě). Kdo má vezměte se hůlky. Viz. info z družinových schůzek.

JÍDLO: Každý si vezměte pět studených jídel (pátek – večeře, sobota – svačina, oběd, svačina, neděle – svačina), čínská polévka, vejce vařené, závin (podepsaný), jablko 2 ks, mrkev, salám krájený 100 g, sýr tvrdý plátkový 100 g, paštika (podepsaná, vegetariáni cokoli na chleba), chleba krájený

Dále vezměte každý níže uvedené jídlo.
Lišky – Rama velká, rýže parlboiled 4 ks varný sáček, čočka 0,5 kg, kapie 2 ks
Kamzíci – Rama velká, hrášek v plechovce 400 g, tvrdý sýr v celku 200 g, citron
Medvědi – kukuřice v plechovce 400 g, okurek steril. 0,7 l, marmeláda, citron
Netopýři – kukuřice v plechovce 400 g, šťáva 0,75 l, cibule 6 ks, citron
Vlčice – těstoviny vřetena 500 g, cukr krystal 1 kg, kečup 0,75 l, sýr tavený 100 g