Zprávy z oddílu

29.březen 2018

Ohlédnutí za Turnajem v Bangu!

Do této chvíle poklidným městečkem divokého západu zazněl výstřel. Šerif vytasil svůj kolt a vystřelil jako první. V té chvíli ještě netušil, zda zamířil na svého pomocníka, banditu či odpadlíka. Divoká přestřelka před salonem započala, turnaj v Bangu! byl zahájen…
Více fotek a písmenek zde.


26.březen 2018

Hořcová výzva - registrace

Jsi hravý tomík? Máš rád neobvyklé zážitky a legraci? Chceš prožít netradiční začátek jara? Pojď do toho s námi!
Zaregistruj se na stránkách Hořcová výzva a pokud to stihneš do středy 28. 3. získáš originální Hořcovou placku.
Prosíme i rodiče, aby se zaregistrovali jako tzv. schvalovači, kteří potvrzují hráčům mladším 16 let splnění úkolu.

Hořcová výzva odstartuje v neděli 1. dubna a skončí 13. května. Čeká nás 100 různorodých úkolů, bodově ohodnocených dle obtížnosti. První patnáctka úkolů je již odtajněna a můžeme trénovat. Zápolit budeme nejen s ostatními tomíckými oddíly, ale i mezi jednotlivci. Nejzdatnější čekají parádní odměny. Za šest týdnů zažijeme možná více než jiní za celý rok.
Tak neváhej a registruj se. Bude to velkolepé, již nyní je přihlášeno 64 oddílů a 1042 hráčů! Podrobné info nalezneš na webových stránkách Hořcová výzva, aktuální informace na facebooku Hořcová výzva.


25.březen 2018

Velikonoční vandr

Cestou necestou, sněhem i blátem tajemným krajem Jeseníků. Putování pro devátou třídu a instruktory.

CO NÁS ČEKÁ:
Vyrazíme v pátek brzy ráno po hlavním hřebeni směr Praděd. První den si trošku máknem a noc přečkáme ve stanech. Druhý den bude odpočinkový se zakončením na Pradědu, kde přespíme. V neděli dojdeme a dojedeme do Bruntálu, kde si užijem wellness a poté se vlakem přesuneme zpět domů.
Kdo máte zájem projít se krajem Jeseníků, zapište se na doodle. Společnou jízdenku na vlak a rezervaci místa na Pradědu bude zajišťovat Krab v úterý. Máte-li specifický dotaz, kontaktujte jej na telefon 739 221 359. Kdo nebude do úterý zapsán, domlouvá si vše sám.

SRAZ: v pátek 30.3. v 5:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 1.4 v 18:48 na vlakovém nádraží

S SEBOU: stan, spacák, karimatku, teplé oblečení, pevnou obuv, plavky, ručník, termosku, láhev na vodu, lžičku, hygienu, KPZ, nožík, baterku, lékárničku, cca 950 Kč (750 Kč - jízdné, nocleh, wellness, 200 Kč – kapesné na dvě polívky, po cestě se zastavíme na dvě jídla)

JÍDLO: dvě snídaně, dvě večeře, něco na opékání na oheň (třeba ¼ kuřete), tyčinky, sladkosti, ovoce…


21.březen 2018

Ohlédnutí za družinovými trojdenkami

Družiny tentokráte vyrazili každá na samostatnou výpravu. Netopýři obhlédli Štramberk a jeho okolí, Vlčice v Olomouci sháněli Povolení k přenocování, Medvědi navštívili Miniuni a haldu Emu v ostravských končinách a Kamzíci probádali jeskyně Moravského krasu.


17.březen 2018

Hořcová výzva

Šípáci jdeme do toho! Začátek jara si okořeníme Hořcovou výzvou.

Od prvního dubna nás čeká šest týdnů dobrodružství a nevšedních zážitků. Poměříme své síly, zkušenosti a um s ostatními tomíckými oddíly ze všech koutů naší vlasti a možná překonáme i své vlastní hranice.
Již více jak tisícovka zájemců z 55 oddílů čeká na vypuknutí hry. Registrace hráčů začne v neděli 18. 3. odpoledne, kdy se na stránkách objeví podrobná pravidla a prvních 15 úkolů. Vše sledujte na webových stránkách Hořcová výzva, aktuální informace naleznete na facebooku Hořcová výzva.


16.březen 2018

Poděkování

Hlavní náplní našeho oddílu je turistika a táboření. Splouváme řeky, touláme se po horách, poznáváme krásy naší vlasti ze sedla kola. Vyvrcholením pestré celoroční činnosti je letní tábor. Naše aktivity mohou být různorodé díky přispění sponzorů, kterým patří, obrovské děkuji za podporu naší činnosti. Především Asociaci TOM, dále Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, městu Valašské Meziř&ia cute;č& iacute;, Klubu českých turistů, firmám SolverTech, CS Cabot, Deza, Červotoč, geodetickým pracím L. Vrána, Robe, Posad Steel, Spedos, manželům Něničkovým, Renatě Skřidlovské, Michalu Valouškovi a Vladimíru Kurtinovi.


14.březen 2018

Družinové trojdenky - Kamzíci, Medvědi, Vlčice

VLČICE – Olomoucká čvachtanice 16. - 18. března 2018

Kdo chce s námi navštívit živočichy nejen vodní, ale také se jimi na chvíli stát, pojeďte s námi do Olomouce! Vylezeme na Kopeček, sjedeme po tobogánu ve vodním ráji a poznáme i jiná zajímavá místa nejen Olomouce.

SRAZ: v pátek 16. 3. v 17:30 na náměstí pod podloubím u Vrtule

NÁVRAT: v neděli 18. 3. v 15:22 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení dovnitř i ven, pevnou obuv, pláštěnku, přezůvky, malý baťůžek, plavky, ručník, hygienu, láhev na vodu, ešus, lžíci, nerozbitný hrneček, ostrý nožík, KPZ, baterku, uzlovačku, šátek, deník, poznámkové papíry, psací potřeby, šifrovací pravítko, čajovou svíčku, léky, kartičku na vlak, kartičku pojišťovny, přiměřené kapesné. Kdo máte, přibalte foťák, hudební nástroje a zpěvníky. Kdo neplatil za akci tak pošlete 550 Kč na účet 1022830974/6100, do poznámky uveďte jméno dítěte, případně doneste peníze na akci.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme snídani, svačinu a oběd na sobotu, 3 sáčky čaje, citron.

MEDVĚDI – Překvápko 16. - 18. března 2018

Vypravíme se do končin ostravských. Navštívíme Svět vědy a techniky, Miniuni a haldu Emu. Vyblbneme se v tělocvičně a čeká nás nejedno překvapení.

SRAZ: v pátek 16. 3. v 15:15 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 18. 3. v 13:22 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení dovnitř i ven, pevnou obuv, pláštěnku, přezůvky, malý baťůžek, hygienu, láhev na vodu (minimálně o obsahu 1,5 l), ešus, lžíci, KPZ, baterku (čelovku), uzlovačku, deník, psací potřeby, pastelky, šifrovací pravítko, kartičku na slevu jízdného, přiměřené kapesné. Kdo neplatil za akci tak ještě 500 Kč.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme 2x svačinu na pátek, jablko, špekáček na opečení.
Dále vezměte: Víťa - vánočka, kečup • Orel - vánočka, kečup • Ondra - vánočka, tvrdý sýr 100 g • Fin - vánočka, tvrdý sýr 100 g, sladká paprika koření • Kecka - máslo (perla, rama, flora), brambory 0,5 kg • Čert - máslo (perla, rama, flora), brambory 0,5 kg • Sebík - špagety, tvrdý sýr 100 g, paprika sladká koření • Táďa - špagety, tvrdý sýr 100 g, cibule 2 ks • Bambus - špagety, marmeláda, cibule 2 ks • Kobra - marmeláda, okurek, cibule 2 ks • Oskar - chleba, tvrdý sýr 100 g, kabanos 0,5 kg • Tomek - chleba, paprika 2 ks, brambory 0,5 kg • Dan - sirup, krabička ovocných čajů • Peťa - chleba, okurek • Pája - chleba, paprika 2 ks, sůl.

KAMZÍCI – Tajemnou jeskyní až na divoký západ 16. - 18. března 2018

Navštívíme Moravský kras, podíváme se na Boskovický hrad, proplazíme se pár jeskyněmi. A když budeme dobří, nakoukneme, jak to vypadalo na divokém západě.

SRAZ: v pátek 16. 3. v 18:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 18. 3. ve 17:21 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení na ven, pracovní oblečení (do jeskyně, něco co se může hodně zašpinit), náhradní oblečení, pevnou obuv, pláštěnku, malý baťůžek, plavky, ručník, hygienu, láhev na vodu (minimálně o obsahu 1,5 l), termosku, ešus, lžíci, nůž, KPZ, čelovku, náhradní baterky, uzlovačku, deník, poznámkové papíry, psací potřeby, šifrovací pravítko, přiměřené kapesné. Kdo neplatil za akci tak ještě 450 Kč.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme svačinu na pátek a sobotu večer, buchty na dvě snídaně, 2 jablka, další ovoce či zeleninu, jídlo na jednoduchou zeleninovou polévku pro jednoho (mrkev, petržel, cibuli, česnek, brambory, koření).


9.březen 2018

Ohlédnutí za akcí Rejsčí vandr

Sněhové radovánky, spousta her i návštěva mimi ZOO to vše prožili nejmladší z našeho oddílu na Rejsčím vandru.


5.březen 2018

Družinová trojdenka - Netopýři

Štramberské uši 9. - 11. března 2018

Vypravíme se do městečka Štramberk. Obhlédneme místní dominantu Trúbu, hrad Šostýn a jistě nezapomeneme ochutnat jedinečný místní cukrářský výrobek – uši.

SRAZ: v pátek 9. 3. v 17 hodin na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 11. 3. ve 14 hodin na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení dovnitř i ven, pevnou obuv, přezůvky, hygienu, láhev na vodu (termosku), pláštěnku, baťůžek na výpravy, KPZ, uzlovačku, deník, velkou svíčku, baterku, dobroty na žranici, kapesné 60 Kč. Kdo neplatil za akci tak ještě 350 Kč. Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: svačinu na páteční večer a buřt čí Hermelín na opečení.
Dále vezměte. Marťas - máslo, pesto • Kryštof - 14x rohlík, vánočka, čaj • Mara - 14x rohlík, vánočka • Ida - 2x větší sýr (Apetito), chleba • Tonča - 2x větší sýr (Apetito), vánočka • Majda - 1 l mléka, pesto • David - 7x oplatek, vánočka • Anička - kakao, marmeláda • Richard - 1 l mléka, 1 l šťávy • Tomčaj - 14x jablko, těstoviny (penne) • Vašek - 1 l mléka, těstoviny (penne), pesto • Rampelník - 7x oplatek, těstoviny (penne) • Mongi - parmazán, chleba

Štramberská Trúba
Štramberská Trúba

2.březen 2018

Ohlédnutí za akcí Velký vandr

Reportáž, plná sněhu, mrazu a pohody ve Strání a jeho okolí najdete zde.

Na vrcholu Velké Javořiny
Na vrcholu Velké Javořiny

Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   …   67   68   69   70  

Další →