Zprávy z oddílu

18.červenec 2019

Zlatošípáci jsou již z tábora doma. Dva týdny jsme si užívali v blízkosti obce Rozkoš a vytrvale zahradničili. Poslušně jsme plnili manýry, jež si právě zasazené fazole navymýšlely. Poctivě jsme je zalévali, nosili jim dobrůtky, celou noc strážili v jejich okolí, toulali se po okolí blízkém i dalekém i speciální obřad jsme uspořádali. Krtčí rodinka, zběsilé mšice a slimák nám naše úsilí chvílemi znepříjemňovali. My však nedbali jejich škodolibých kousků a své fazole jsme s láskou opečovávali. Až jednoho dne z lusku na nás Zlatá fazol vykoukla a kupu radostí, pohoštění i pobavení nám přinesla.

Den po dni našeho zahradničení si můžete přečíst v Táborovém deníku.

Tábor 2019 001
Tábor 2019 002
Tábor 2019 003
Tábor 2019 004
Tábor 2019 005
Tábor 2019 006
Tábor 2019 007
Tábor 2019 008
Tábor 2019 009

10.červenec 2019

Pozdrav z tábora

Posíláme zpěvný pozdrav z tábora kouzelných fazolí. Zahradníci, to je parta veselá!

26.červen 2019

Mapování bariér ve Valašském Meziříčí

Na sklonku měsíce května jsme mapovali bariéry v našem městě. Za doprovodu handicapovaných na vozíčku a sami v křesle vozíku jsme zjišťovali, která místa jsou dostupná a která ne. Mrkněte na reportáž z mapování.


20.červen 2019

Celý oddílový rok jsme putovali po České republice. Mnohá místa jsme navštívili pouze virtuálně, jiná jsme obhlédli osobně. Pěšo, na kole, či na vodě jsme navštívili Panskou skálu, pokochali se nádherným Lednickým areálem, ochutnali parádní zmrzku v Teplicích a zažili kupu zážitků.
I letos jsme střádali šípáry. Ty v našich kasičkách přibývaly za originální provedení deníku, účast na akcích, dokonalý odlitek stopy zvěře a znalostech v nejrůznějších soutěžích. Jak plynul čas, osobní tabulky se plnily zajímavými místy z nejrůznějších krajů. Podrobné výsledky z celoročního bodování nalezneš zde.

Celkové výsledky 2018 - 2019
Deníkáři 2018 - 2019
Soutěžáci 2018 - 2019
Všudybylové 2018 - 2019

Oddílový rok končí a s ním i celoroční bodování, nejlepším borcům se podařilo probrouzdat všechny kraje a vrátit se zpět do městečka na soutoku dvou Bečev. Ti, jež si po celý rok vedli nejlépe, čeká o prázdninách putování na místa v naší zemi, jež si sami vyberou.

Tento rok jsme si navíc zpestřili plněním zkoušek z Táborníka a Vrchařskou soutěží. Na svůj osobní Mount Everest se podařilo vyšlápnout dvanácti poutníkům: Táďovi, Krabovi, Wěrce, Kubášovi, Wendy, Davidovi, Agi, Tetřovovi, Jindře, Vojtovi, Bonymu a Mikymu.

Táborník
Vrchaři 01
Vrchaři 02
Vrchaři 04
Vrchařská

Cestovatelská klubovna

klubovna Bleskem Českem 01
klubovna Bleskem Českem 02
klubovna Bleskem Českem 03
klubovna Bleskem Českem 04
klubovna Bleskem Českem 05
klubovna Bleskem Českem 06
klubovna Bleskem Českem 07
klubovna Bleskem Českem 08
klubovna Bleskem Českem 09
klubovna Bleskem Českem 10
klubovna Bleskem Českem 11
klubovna Bleskem Českem 12
klubovna Bleskem Českem 13

13.červen 2019

Ohlédnutí za akcí Plavba

S pádlem v ruce a úsměvem na rtu jsme splouvali řeku Bečvu. Více písmenek a obrázků zde.


2.červen 2019

Schůzka rodičů k táboru

Zveme vás na informační schůzku k blížícímu se letnímu táboru, která proběhne ve středu 5. června 2019 od 17 hodin na Mlynářce. Dozvíte se na ni všechny novinky k letošnímu táboru a dostanete potřebné dokumenty.


2.červen 2019

Plavba

Víkend 7. až 9. 6. strávíme na vodě. Putování na lodích patří vždy k největším zážitkům, tentokrát nás bude hostit řeka Bečva. Poplujeme z Choryně do Lipníku nad Bečvou. Spát budeme pod stany.

SRAZ: v pátek 7. 6. v 16:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 9. 6. v 13:22 na vlakové nádraží

S SEBOU:
• Spacák, karimatka
• Náhradní oblečení – tepláky na spaní, větrovka, tričko s dlouhým rukávem, ponožky, …
• Další – boty do lodi (tenisky nebo jakékoli uzavřené, kterým nevadí, že budou mokré), igelitový pytel (na drobnosti převážené na lodi), plavky, kšiltovka, opalovací krém, pláštěnka, láhev na vodu, KPZ, lžička, nožík, baterka, uzlovačka, kapesné, léky (pokud nějaké užíváte třeba na alergii), kartáček a pasta na zuby, instruktoři lékárničku.
• Jídlo – každý si vezměte pět studených jídel (snídaně 2x, oběd 2x, večere 1x), dále se budou vařit večeře po družinách - domluvte se na družinovkách a rozdělte si suroviny.
• Vše sbalte do batohu. Po dobu plavby budou převezeny autem.
• Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

CENA: 250 Kč (doprava, půjčení lodí). Peníze doneste na družinovky. Vzhledem k danému počtu lodí může jet pouze 50 dětí. Bude záležet na tom, kdo dříve zaplatí.


28.květen 2019

Ohlédnutí za Mapováním bariér

Na sklonku minulého týdne jsme mapovali bariéry v našem městě. Za doprovodu handicapovaných na vozíčku a sami v křesle vozíku jsme zjišťovali, která místa jsou dostupná a která ne. Více písmenek a obrázků naleznete zde.


25.květen 2019

Tento oddílový rok jsme si užívali naší malebné země. Poznávali jsme nejrůznější zajímavosti a přírodní a kulturní krásy. Většinu míst jsme navštívili pouze virtuálně, jiná jsme obhlédli osobně.

Na družinovkách 3. a 4. června proběhne soutěž Putování Českem.
Místa, jež nalezneš níže, se nauč přiřadit do správného kraje.
Během roku na našich bodovacích tabulkách přibývaly místa, jež jsme si sami vybrali. Nauč se říct o nich něco významného, zajímavého - mladší 5 míst, starší 10 míst. Zajímavá místa, jež si vybereš, by měla být z různých koutů naší země. Všechna zajímavá místa nalezneš zde.

Adršpašsko-teplické skály
Bezděz
Brno
České Švýcarsko
Český Krumlov
Český ráj
Ďáblova prdel
Dolní Věstonice
Holašovice
Hospital Kuks
Hostýn
Hranická propast
Hrčava
Hukvaldy
Jezeří
Kroměříž
Kutná Hora
Lázeňský trojúhelník
Lednicko-valtický areál
Litomyšl
Lomy Amerika
Neratov
Olomouc
Opava
Panská skála
Pastviny
Plasy
Praděd
Rabí
Říp
Skryje
Sněžka
Telč
Třebíč
Vlčnov
ZOO Plzeň
Zelená hora
Žírovice
Loket


25.květen 2019

Ohlédnutí za Kolařskou výpravou

Na dvoukolých ořích jsme obhlédli kouzelnou přírodu CHKO Pálava, lužní lesy podél řeky Moravy a Dyje a navštívili kupu kulturních zajímavostí. Více obrázků a písmenek naleznete zde.


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   …   73   74   75   76  

Další →