Zprávy z oddílu

31.březen 2019

25.březen 2019

družinové trojdenky - Lišky, Vlčice

Lišky - S.P.A.

Co se ti vybaví, když se řeknou Athény? Antičtí filozofové, dramatici a rétoři, ženy s dlouhými spletenými vlasy, všichni obutí do páskových sandálů, pojídají řecký salát a sledují tragédii v divadle pod širým nebem. To přece dávno znáš. Ale co takové Hanácké Athény! Neboj se, letenky potřebovat nebudeš, pro kousek řecké kultury bude stačit, když s námi vyrazíš na naši parádní akci!

SRAZ: v pátek 29. 3. v 15:15 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 31. 3. v 15:19 na vlakovém nádraží

S SEBOU: spacák, malý baťoh, oblečení dovnitř a ven, přezůvky, baterku, pláštěnku, hygienu, ešus, lžíci, tužku, papír, KPZ, uzlovačku, kapesné, průkazku na vlak, foťák, zpěvník, hudební nástroj, láhev na vodu, jídlo. Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma. Cena akce je 300 Kč.

JÍDLO: Každá si vezměte jídlo na pátek (možnost uvařit si čínskou polévku), jídlo na sobotu (svačina, oběd), závin, 3 ks mrkve, 1 ks jablko. Dále každá vezměte níže uvedené jídlo u svého jména.
Mochito • Táňa - plechovka kukuřice
Mohy • Wendy - 250g sýr bloček
Teyda - 4 ks cibule
Nikča - čaje
Emča • Lucka - 400g rýže (pytlíky)
Orsi • Fafa • Agi • Alča - vepřová konzerva
Mája - 400g rýže (pytlíky), olej, koření

Vlčice – Na zdraví Zlomyslíku!

Víte kdo je Zlomylík? Zlomyslný trpaslík toulající se po českých městech a připravující zákeřné hry pro odvážné povahy. Vlčice jsou holky do nepohody a proto se Zlomyslíka určitě nezaleknou. V sobotu s ním svedou lítý boj o poklad na valmezáckém náměstí. Neděle se bude odehrávat v lázních Luhačovice, ale válet se rozhodně nikdo nebude! Nakonec si připijeme z kouzelného pramene.

SRAZ: v sobotu 30. 3. v 9:00 na Mlynářce

NÁVRAT: v neděli 31. 3. v 16:30 na autobusovém nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení na ven i na noc, věci na bazén (plavky, ručník, šampon, hřeben), ešus, lžíci, KPZ, deník, pouzdro, kartáček a pastu na zuby, uzlovačku, láhev s pitím 1,5 litru, jídlo.
Cena akce je 300 Kč.

JÍDLO: Každá si vezměte 3 svačiny (snídaně, oběd, večeře). Jídlo na společné vaření domluvíme na družinovce, podle toho, co budeme chtít vařit.

25.březen 2019
mb_01
mb_01

22.březen 2019

Turnaj v Bangu

Další divoká přestřelka na západním pobřeží států se blíží. Který pistolník bude přesnější? Zvítězí zlotřilý odpadlík či zástupce zákona? O tom můžeš rozhodnou i ty.
30. března v 9.00 vypukne ve Vrtuli turnaj v karetní hře Bang!


22.březen 2019

Ohlédnutí za akcí Družinové trojdenky - Kamzíci, Netopýři

Putování po hradech a štolách okolo tajemné chaty „Bumbálky“ si užili Kamzíci. Královské město Kutnou Horu a její památky obhlédli Netopýři.


9.březen 2019

Vyšla nová KRA

Přinášíme vám pravidelnou dávku informací z oddílového života. Všechny aktuální novinky naleznete zde. Mino jiné výsledky oddílového bodování “Bleskem Českem” a informace o letním táboře.


1.březen 2019

Ohlédnutí za akcí Velký vandr

Čtyři dny plné sněhu, mrazu, ale i jarního slunečného počasí jsme si užili v Rychlebských horách. Vyšlápli jsme na Králický sněžník, dolů se svezli po zamrzlém sněhu, zablbli při minutových hrách, zapěli spoustu písní a obhlédli Olomouc. Více obrázků a čtení naleznete zde.


27.únor 2019

Letní tábor se uskuteční v termínu od 29. června do 13. července 2019 u vísky Rozkoš nedaleko Moravských Budějovic na Českomoravské vrchovině.
Tábořiště leží na krásném místě uprostřed lesů a luk, v těsné blízkosti teče potok. Spát budeme ve stanech s podsadou.

Vzhledem ke kapacitě tábořiště můžeme vzít pouze 50 dětí, přednost mají ti, kteří mají lepší umístění v oddílovém bodování.
Celkové výsledky bodování září 2018 - únor 2019 naleznete zde.

Termín odevzdání přihlášek je 5. března 2019. Přihlášku můžete stáhnout
zde. Součástí je také zdravotní záznam, který odevzdejte vyplněný spolu s přihláškou.
Přihlášku můžete odevzdat v pondělí a úterý na družinovkách nebo ve Vrtuli ve středu, pátek a pondělí.

Cena tábora je 4200 Kč. U koho to půjde, budeme žádat o příspěvek u vašeho zaměstnavatele. Do přihlášky proto napište toho rodiče, u kterého se o tento příspěvek bude žádat, včetně adresy, kam žádost směřovat.


8.únor 2019

7.únor 2019

Kopřivnice 22. - 24. 2. 2019

O jarních prázdninách s nejmenšími vyrazíme do Kopřivnice, kde v hájence a okolních lesích strávíme společný víkend. Těšit se můžete na výpravy do okolí (Štramberk, zřícenina hradu Šostýn), opékání na ohni, ale taky spoustu zábavy v chalupě.

SRAZ: v pátek 22. 2. 2019 v 15:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 24. 2. 2019 v 14:00 na vlakovém nádraží

S SEBOU: spacák, teplé zimní oblečení a obutí (doporučujeme dvoje boty), náhradní rukavice, oblečení do chalupy, přezůvky, lopatu na ježdění (pokud bude sníh), baterku, kapesníky, hygienu, kapesné (cca 50 Kč), léky (pokud užíváte), drobný dárek do tomboly. Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.
Batohy se povezou autem na místo, do vlaku si vezměte malý baťůžek se svačinou a pitím.

Cena akce je 550 Kč. Peníze stačí na místě srazu.

V případě dotazů kontaktujte Youryho (Jiří Palát - tel. 737 772 992)

Rejskům zdar!


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   …   73   74   75   76  

Další →