Zprávy z oddílu

18.duben 2018

Brigáda na Mlynářce

Další výzvu můžete přijmout ve čtvrtek 19. dubna, kdy se uskuteční brigáda na Mlynářce od 16.00 do 17.30. Přijďte zkrášlit místo, kde trávíme většinu družinových schůzek a současně přihodit nějaký ten bodík do Hořcové výzvy.


16.duben 2018

Dobrodružství s Hořcovou výzvou

V pradávných dobách, kdy městečko Rožnov oplývalo jen pár dřevěnými chaloupkami a nad okolními horami svou ráznou rukou vládl bůh Radegast, pobýval v jedné ze salaší lenivý horal. Celé dny trávil poleháváním a jen s velkou nechutí a námahou se přetáčel z polohy na zádech do polohy na bok. Když tu právě na Apríla spatřil v dáli květinu jasně modré barvy. Že by hořec? Je to výzva, obhlédnout ten skvost zblízka. Ne, ne, nenechá se vyrušovat ze své zahálky. Myšlenka však stále klokotala v jeho hlavě. „Jdu do toho! Přijímám výzvu!“ Velmi, velmi ležérně se zvedl a vyrazil vstříc dobrodružství…

Pojďte i vy s námi ochutnat dobrodružství s Hořcovou výzvou.
V neděli se vydáme do Rožnova, kde ležérně polenošíme při pikniku na náměstí. Zazpíváme lidovky, poskládáme origami jeřáby, třeba i zahrajem kuličky, postavíme skřítkům domečky či uklidíme pár odpadků z lesa… Navštívíme jízdárnu, kde mnozí z nás vyzkouší své horolezecké schopnosti při výstupu na vraného oře. Vodění na koních a ponících bude probíhat na kryté jízdárně. Zájemci o projížďku na koni zapište se do tabulky doodle do čtvrtka 19. dubna do 10.00. Zapisujte se, prosím, jen ti, kdo určitě víte, že pojedete.
Akce není součástí oddílového bodování, jedná se o pohodové setkání s možností splnit pár úkolů z hořcové výzvy.

SRAZ: v neděli 22. 4. v 7:45 na autobusové nádraží ve Valmezu. Z VM budeme vyjíždět v 7:55, v Rožnově budeme kousek před čtvrt na devět. Ti, kdož jste z rožnovského okolí, přijďte na náměstí v Rožnově o půl deváté.

NÁVRAT: v neděli 22. 4. v 14:20 na vlakovém nádraží ve Valmezu

S SEBOU: oblečení a obutí dle aktuálního počasí, deku na piknik, piknikový koš a nějaké dobrůtky do něj, hudební nástroj, 160 Kč (110 Kč - projížďka na koni - 5 koleček, 50 Kč - jízdné), svačinu a pití, kuličky, kapesné na zrmzku či jinou laskominu, náhradní triko a kraťasy, pokud se chcete zúčastnit výroby plavidla.


12.duben 2018

Ohlédnutí za akcí Truhla Bludného Holanďana

Obrázky a popis putování za pokladem těch nejobávanějších pirátů se válejí
zde.

Tímto směrem
Tímto směrem

10.duben 2018

Brigáda a Hořcová výzva

Další výzvu můžete přijmout ve středu a čtvrtek, kdy se uskuteční brigády na Mlynářce od 16.00 do 17.30. Přijďte zkrášlit místo, kde trávíme většinu družinových schůzek a současně přihodit nějaký ten bodík do Hořcové výzvy.


9.duben 2018

Ohlednutí za Velikonočním vandrem

Jak vypadají zasněžené velikonoční Jeseníky? To obhlédli nejstarší z našeho oddílu. Na jejich zážitky můžete mrknout zde.


3.duben 2018

Truhla bludného holanďana

Každý správný námořník svou čepičku nikdy neodkládá, i ty tedy přijď s tímto slušivým oděvním doplňkem.
Místo srazu nalezneš zde.


29.březen 2018

29.březen 2018

Ohlédnutí za Turnajem v Bangu!

Do této chvíle poklidným městečkem divokého západu zazněl výstřel. Šerif vytasil svůj kolt a vystřelil jako první. V té chvíli ještě netušil, zda zamířil na svého pomocníka, banditu či odpadlíka. Divoká přestřelka před salonem započala, turnaj v Bangu! byl zahájen…
Více fotek a písmenek zde.


26.březen 2018

Hořcová výzva - registrace

Jsi hravý tomík? Máš rád neobvyklé zážitky a legraci? Chceš prožít netradiční začátek jara? Pojď do toho s námi!
Zaregistruj se na stránkách Hořcová výzva a pokud to stihneš do středy 28. 3. získáš originální Hořcovou placku.
Prosíme i rodiče, aby se zaregistrovali jako tzv. schvalovači, kteří potvrzují hráčům mladším 16 let splnění úkolu.

Hořcová výzva odstartuje v neděli 1. dubna a skončí 13. května. Čeká nás 100 různorodých úkolů, bodově ohodnocených dle obtížnosti. První patnáctka úkolů je již odtajněna a můžeme trénovat. Zápolit budeme nejen s ostatními tomíckými oddíly, ale i mezi jednotlivci. Nejzdatnější čekají parádní odměny. Za šest týdnů zažijeme možná více než jiní za celý rok.
Tak neváhej a registruj se. Bude to velkolepé, již nyní je přihlášeno 64 oddílů a 1042 hráčů! Podrobné info nalezneš na webových stránkách Hořcová výzva, aktuální informace na facebooku Hořcová výzva.


25.březen 2018

Velikonoční vandr

Cestou necestou, sněhem i blátem tajemným krajem Jeseníků. Putování pro devátou třídu a instruktory.

CO NÁS ČEKÁ:
Vyrazíme v pátek brzy ráno po hlavním hřebeni směr Praděd. První den si trošku máknem a noc přečkáme ve stanech. Druhý den bude odpočinkový se zakončením na Pradědu, kde přespíme. V neděli dojdeme a dojedeme do Bruntálu, kde si užijem wellness a poté se vlakem přesuneme zpět domů.
Kdo máte zájem projít se krajem Jeseníků, zapište se na doodle. Společnou jízdenku na vlak a rezervaci místa na Pradědu bude zajišťovat Krab v úterý. Máte-li specifický dotaz, kontaktujte jej na telefon 739 221 359. Kdo nebude do úterý zapsán, domlouvá si vše sám.

SRAZ: v pátek 30.3. v 5:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 1.4 v 18:48 na vlakovém nádraží

S SEBOU: stan, spacák, karimatku, teplé oblečení, pevnou obuv, plavky, ručník, termosku, láhev na vodu, lžičku, hygienu, KPZ, nožík, baterku, lékárničku, cca 950 Kč (750 Kč - jízdné, nocleh, wellness, 200 Kč – kapesné na dvě polívky, po cestě se zastavíme na dvě jídla)

JÍDLO: dvě snídaně, dvě večeře, něco na opékání na oheň (třeba ¼ kuřete), tyčinky, sladkosti, ovoce…


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   …   65   66   67   68  

Další →