Zprávy z oddílu

21.březen 2018

Ohlédnutí za družinovými trojdenkami

Družiny tentokráte vyrazili každá na samostatnou výpravu. Netopýři obhlédli Štramberk a jeho okolí, Vlčice v Olomouci sháněli Povolení k přenocování, Medvědi navštívili Miniuni a haldu Emu v ostravských končinách a Kamzíci probádali jeskyně Moravského krasu.


17.březen 2018

Hořcová výzva

Šípáci jdeme do toho! Začátek jara si okořeníme Hořcovou výzvou.

Od prvního dubna nás čeká šest týdnů dobrodružství a nevšedních zážitků. Poměříme své síly, zkušenosti a um s ostatními tomíckými oddíly ze všech koutů naší vlasti a možná překonáme i své vlastní hranice.
Již více jak tisícovka zájemců z 55 oddílů čeká na vypuknutí hry. Registrace hráčů začne v neděli 18. 3. odpoledne, kdy se na stránkách objeví podrobná pravidla a prvních 15 úkolů. Vše sledujte na webových stránkách Hořcová výzva, aktuální informace naleznete na facebooku Hořcová výzva.


16.březen 2018

Poděkování

Hlavní náplní našeho oddílu je turistika a táboření. Splouváme řeky, touláme se po horách, poznáváme krásy naší vlasti ze sedla kola. Vyvrcholením pestré celoroční činnosti je letní tábor. Naše aktivity mohou být různorodé díky přispění sponzorů, kterým patří, obrovské děkuji za podporu naší činnosti. Především Asociaci TOM, dále Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, městu Valašské Meziř&ia cute;č& iacute;, Klubu českých turistů, firmám SolverTech, CS Cabot, Deza, Červotoč, geodetickým pracím L. Vrána, Robe, Posad Steel, Spedos, manželům Něničkovým, Renatě Skřidlovské, Michalu Valouškovi a Vladimíru Kurtinovi.


14.březen 2018

Družinové trojdenky - Kamzíci, Medvědi, Vlčice

VLČICE – Olomoucká čvachtanice 16. - 18. března 2018

Kdo chce s námi navštívit živočichy nejen vodní, ale také se jimi na chvíli stát, pojeďte s námi do Olomouce! Vylezeme na Kopeček, sjedeme po tobogánu ve vodním ráji a poznáme i jiná zajímavá místa nejen Olomouce.

SRAZ: v pátek 16. 3. v 17:30 na náměstí pod podloubím u Vrtule

NÁVRAT: v neděli 18. 3. v 15:22 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení dovnitř i ven, pevnou obuv, pláštěnku, přezůvky, malý baťůžek, plavky, ručník, hygienu, láhev na vodu, ešus, lžíci, nerozbitný hrneček, ostrý nožík, KPZ, baterku, uzlovačku, šátek, deník, poznámkové papíry, psací potřeby, šifrovací pravítko, čajovou svíčku, léky, kartičku na vlak, kartičku pojišťovny, přiměřené kapesné. Kdo máte, přibalte foťák, hudební nástroje a zpěvníky. Kdo neplatil za akci tak pošlete 550 Kč na účet 1022830974/6100, do poznámky uveďte jméno dítěte, případně doneste peníze na akci.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme snídani, svačinu a oběd na sobotu, 3 sáčky čaje, citron.

MEDVĚDI – Překvápko 16. - 18. března 2018

Vypravíme se do končin ostravských. Navštívíme Svět vědy a techniky, Miniuni a haldu Emu. Vyblbneme se v tělocvičně a čeká nás nejedno překvapení.

SRAZ: v pátek 16. 3. v 15:15 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 18. 3. v 13:22 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení dovnitř i ven, pevnou obuv, pláštěnku, přezůvky, malý baťůžek, hygienu, láhev na vodu (minimálně o obsahu 1,5 l), ešus, lžíci, KPZ, baterku (čelovku), uzlovačku, deník, psací potřeby, pastelky, šifrovací pravítko, kartičku na slevu jízdného, přiměřené kapesné. Kdo neplatil za akci tak ještě 500 Kč.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme 2x svačinu na pátek, jablko, špekáček na opečení.
Dále vezměte: Víťa - vánočka, kečup • Orel - vánočka, kečup • Ondra - vánočka, tvrdý sýr 100 g • Fin - vánočka, tvrdý sýr 100 g, sladká paprika koření • Kecka - máslo (perla, rama, flora), brambory 0,5 kg • Čert - máslo (perla, rama, flora), brambory 0,5 kg • Sebík - špagety, tvrdý sýr 100 g, paprika sladká koření • Táďa - špagety, tvrdý sýr 100 g, cibule 2 ks • Bambus - špagety, marmeláda, cibule 2 ks • Kobra - marmeláda, okurek, cibule 2 ks • Oskar - chleba, tvrdý sýr 100 g, kabanos 0,5 kg • Tomek - chleba, paprika 2 ks, brambory 0,5 kg • Dan - sirup, krabička ovocných čajů • Peťa - chleba, okurek • Pája - chleba, paprika 2 ks, sůl.

KAMZÍCI – Tajemnou jeskyní až na divoký západ 16. - 18. března 2018

Navštívíme Moravský kras, podíváme se na Boskovický hrad, proplazíme se pár jeskyněmi. A když budeme dobří, nakoukneme, jak to vypadalo na divokém západě.

SRAZ: v pátek 16. 3. v 18:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 18. 3. ve 17:21 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení na ven, pracovní oblečení (do jeskyně, něco co se může hodně zašpinit), náhradní oblečení, pevnou obuv, pláštěnku, malý baťůžek, plavky, ručník, hygienu, láhev na vodu (minimálně o obsahu 1,5 l), termosku, ešus, lžíci, nůž, KPZ, čelovku, náhradní baterky, uzlovačku, deník, poznámkové papíry, psací potřeby, šifrovací pravítko, přiměřené kapesné. Kdo neplatil za akci tak ještě 450 Kč.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme svačinu na pátek a sobotu večer, buchty na dvě snídaně, 2 jablka, další ovoce či zeleninu, jídlo na jednoduchou zeleninovou polévku pro jednoho (mrkev, petržel, cibuli, česnek, brambory, koření).


9.březen 2018

Ohlédnutí za akcí Rejsčí vandr

Sněhové radovánky, spousta her i návštěva mimi ZOO to vše prožili nejmladší z našeho oddílu na Rejsčím vandru.


5.březen 2018

Družinová trojdenka - Netopýři

Štramberské uši 9. - 11. března 2018

Vypravíme se do městečka Štramberk. Obhlédneme místní dominantu Trúbu, hrad Šostýn a jistě nezapomeneme ochutnat jedinečný místní cukrářský výrobek – uši.

SRAZ: v pátek 9. 3. v 17 hodin na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v neděli 11. 3. ve 14 hodin na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, oblečení dovnitř i ven, pevnou obuv, přezůvky, hygienu, láhev na vodu (termosku), pláštěnku, baťůžek na výpravy, KPZ, uzlovačku, deník, velkou svíčku, baterku, dobroty na žranici, kapesné 60 Kč. Kdo neplatil za akci tak ještě 350 Kč. Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: svačinu na páteční večer a buřt čí Hermelín na opečení.
Dále vezměte. Marťas - máslo, pesto • Kryštof - 14x rohlík, vánočka, čaj • Mara - 14x rohlík, vánočka • Ida - 2x větší sýr (Apetito), chleba • Tonča - 2x větší sýr (Apetito), vánočka • Majda - 1 l mléka, pesto • David - 7x oplatek, vánočka • Anička - kakao, marmeláda • Richard - 1 l mléka, 1 l šťávy • Tomčaj - 14x jablko, těstoviny (penne) • Vašek - 1 l mléka, těstoviny (penne), pesto • Rampelník - 7x oplatek, těstoviny (penne) • Mongi - parmazán, chleba

Štramberská Trúba
Štramberská Trúba

2.březen 2018

Ohlédnutí za akcí Velký vandr

Reportáž, plná sněhu, mrazu a pohody ve Strání a jeho okolí najdete zde.

Na vrcholu Velké Javořiny
Na vrcholu Velké Javořiny

26.únor 2018

Vyšla nová KRA

Máme za sebou první dva měsíce roku 2018, ve kterých jsme si zasoutěžili na tomíckém srazu, vyvolení ponosili zlaté trenky či sukni a navštívili jsme zasněženou Lubinu.
A na co se můžete těšit v následujících měsících? Vše se dozvíte v březnové Kře, naleznete zde také info o chystaném letním táboře a prázdninovém putování pro námořníky s nejvyšší hodností.


28.leden 2018

Velký vandr

BÍLÉ KARPATY – STRÁNÍ 22. - 25. 2. 2018

CO ZAŽIJETE?
Vaření a opékání na ohni, rozhledy z rozhledny, večerní pohodu se hrami a písničkami, sjezd z Javoriny nebo jiného kopce, vzpomínkovou výpravu na tábořiště na Lubině, bojovku „červení a modří“ na zimním Rohu, návštěvu muzea Velké Moravy a KovoZOO ve Starém Městě, vyhodnocení bodování za leden a únor a další překvapení.
Naším výchozím místem bude vesnička Strání.

SRAZ: ve čtvrtek 22. 2. v 16:00 na Mlynářce (instruktoři v 15:40)

NÁVRAT: v neděli 25. 2. v 14:30 na Mlynářku

S SEBOU: spacák, karimatku, teplé zimní oblečení a obutí (doporučujeme dvoje boty, návleky, náhradní rukavice, šátek nebo šálu na krk - většinu času budeme trávit v terénu), oblečení do tělocvičny, přezůvky, dodělaný (!) deník (bude se bodovat), lopatu na ježdění (podle sněhových podmínek), noviny na sušení bot, malý baťůžek, láhev (termosku) na čaj, hygienu, KPZ, nožík, baterku, psací potřeby, kapesné cca 80 Kč, kartičku pojištěnce, léky a kinedryl (pokud užíváte), hrnek na pití, ešus nebo misku na jídlo, lžíci, kapesníky, balíček bonbónů nebo sušenek na hru, zpěvník, hudební nástroj, íčka lékárničku. Nezapomeňte přibalit námořnickou čepičku budeme ji zdobit stužkami dosažených hodností.
Vše si zabalte do batohu. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.

JÍDLO: každý vezme: 3 studené jídla (páteční oběd a 2x svačinky), něco na opékání na čtvrteční večeři, vejce vařené, 400 g závin jakýkoli (nebo domácí buchtu)

Andu, Stella, Mochito, Kača, Miky, Táňa - krabička čaje, 3 citrony

Nikča, Lucka, Maruška, Orsi, Wendy - čočka 1 kg, kečup malý

Fafa, Terka, Denča - rýže Parlboiled 8 var. sáčků, grilovací koření

Vojta, Marťas, Richard, Tomčaj, Kryštof, Ida, Bony, Tonča, David, Mara - kukuřice plech cca 400 g, petržel

Sůša, Ondraš, Láďa, George, Honzin, Šimon, Miki, Juris, Emča, Agi, Mája - chléb krájený velký, disko sušenky

Hulk, Vašek, Fin - hrášek plech 400 g, sýr tvrdý v celku 200 g

Orel - brambory 1 kg, cibule 1 kg

Kecka - celer, česnek

Táďa, Ondra, Matyáš, Vítek - brambory 1 kg, kakao

Letní Lubina
Letní Lubina
Letní Lubina
Letní Lubina

28.leden 2018

Rejsčí vandr

O jarních prázdninách vyrazí rejsčí parta do Štramberku, odkud budeme vyrážet do okolí. Určitě zažijeme spoustu zábavy, uvaříme si na ohni, navštívíme Štramberskou Trúbu či hrad Šostýn. Snad nám sníh vydrží a chřipka se nám vyhne. Těšíme se na všechny!

SRAZ: v sobotu 17. 2. v 9:00 na vlakovém nádraží

NÁVRAT: v pondělí 19. 2. v 16:18 na vlakové nádraží

S SEBOU: spacák, karimatku, teplé zimní oblečení a obutí (doporučujeme návleky, náhradní rukavice… ), oblečení do chalupy, přezůvky, boby nebo lopatu na ježdění (podle sněhových podmínek), noviny na sušení bot, malý baťůžek, láhev na vodu, hygienu, baterku, psací potřeby, drobnou cenu do tomboly - originální a zároveň zábavnou. Vše si pečlivě zabalte do batohu. Kapesné cca 50 Kč. Mobilní telefony a jiné technické vymoženosti nechejte odpočívat doma.
Batohy a boby se povezou autem, takže doporučujeme malý baťůžek s pitím a sváčou nabalit zvlášť do vlaku.

JÍDLO: každý si vezměte 1 svačina (oběd), 2 jablka, 2 mrkve, čínskou polívku a společné jídlo:

Pavla - 1 kg kečupu, 1 ks vánočky • Johanka - 2 ks špaget, 1 ks vánočky • Marek M. - 30 dkg sýru v celku, 3 ks česneku • Kuba - 30 dkg sýru v celku, žampiony v plechovce velké • Tobi - 5 ks cibule, 30 dkg sýru v celku • Marek S. - kukuřice v plechovce velké, 1 ks vánočky • Martin - hrášek v plechovce velké, 1 ks vánočky • Dorka - 1 ks makovce, 1 ks máslo RAMA • Oktan - 30 dkg sýru v celku, 1 ks makovce • Lucka K. - 1 l oleje • Vojta - 2 ks makovce

Štramberská Trúba
Štramberská Trúba

Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   …   65   66   67   68  

Další →