Tiskové zprávy

19.březen 2008

Kdo neviděl, neuvěří!

Přes sto příznivců Vrtule, i dalších zvědavců, přilákalo slavnostní otevření nové interaktivní expozice, plné optických klamů, iluzí a dalších zajímavých exponátů. Výstavu s výstižným názvem “Kdo neviděl, neuvěří!” otevřel oddíl TOM Zlaté šípy v pátek 14. března, po půl roce usilovné práce. Expozice se tak stala novou, veřejně přístupnou, součástí stávající herny deskových her.

V našem regionu jde zatím o ojedinělý projekt, který si dává za cíl pomáhat široké veřejnosti odhalovat tajemství fyziky zábavnou formou. Převážná část interaktivní expozice je tvořena optickými jevy a zrakovými iluzemi. Najdete zde zakřivená zrcadla i zrcadlovou komnatu, filmový buben a další “hračky” oblíbené na konci 19. století, které se staly předchůdci filmu, periskop, kaleidoskop, přístroj lámající světlo na spektrum a další zajímavosti. V prostorách výstavy je také několik her rozvíjejících postřeh a šikovnost.

Všechny vystavené interaktivní předměty jsou doplněny o popis a vysvětlení jednotlivých předváděných jevů. Výstava je připravena s důrazem na názornost, co největší zapojení diváka i možné využití při školní výuce. Hlavním cílem je dosáhnout hlubšího porozumění podstaty jevů prostřednictvím hry, experimentování a logického uvažování. Na základě principu ŠKOLA HROU jde o podněcování mladé generace k sebevzdělávání a sebepoznávání.

Vrtule — svět her a poznání si též klade za cíl rozšířit nabídku smysluplných a atraktivních volnočasových aktivit pro občany všech generací a nejrůznějších zájmů.

Zařízení je financováno z projektů a příspěvků různých organizací a firem, především Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Programem EU “Mládež v akci”, Městem Valašské Meziříčí a Asociaci TOM. Zavítat zde můžete každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin. Vrtule — svět her a poznání se nachází v prvním patře nad jídelnou Mamulka u náměstí ve Valašském Meziříčí.

Fotoreport ze zahájení výstavy Kdo neviděl, neuvěří! naleznete na adrese http://picasaweb.google.cz/vrtule.vm

Kontakt

Ivo Skoček
tel.: 737 373 033
e-mail: skocek@seznam.cz

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy