Tiskové zprávy

8.březen 2008

Svět her a poznání ve Vrtuli

V pátek 14. března 2008 v 17 hodin proběhne v Klubu deskových her Vrtule slavnostní otevření nové interaktivní expozice “Kdo neviděl, neuvěří!”. Klub tím zároveň změní jméno na Vrtule — svět her a poznání. Klub Vrtule se nachází u náměstí ve Valašském Meziříčí.

Ve Valašském Meziříčí vznikne, v našem kraji ojedinělá, interaktivní expozice zaměřená na optické jevy, zrakové klamy, zkoušky postřehu a další zajímavosti ze světa zábavné vědy. Expozice s názvem “Kdo neviděl neuvěří!” se stane součástí již čtvrtým rokem úspěšně fungujícího Klubu deskových her Vrtule, který provozuje turistický oddíl mládeže Zlaté šípy.

Vrtule je otevřena široké veřejnosti a dává možnost, zvláště dětem a mládeži, smysluplně využít svůj volný čas. A to především díky širokému výběru moderních i klasických deskových her a velkému množství hlavolamů. Ve Vrtuli se také několikrát do roka konají turnaje ve známých i neobvyklých deskových hrách.

Nový prostor Vrtule, expozice “Kdo neviděl, neuvěří”, bude slavnostně otevřen v pátek 14. března v 17 hodin a přinese s sebou i změnu jeho jména. Dosavadní název “Klub deskových her Vrtule” nahradí výstižnější “Vrtule — svět her a poznání”. V připravované expozici naleznete např. zakřivená zrcadla, zrcadlovou síň, různé zkoušky postřehu, pohyblivé obrázky, upomínající na počátky filmové tvorby, množství optických klamů a iluzí a jiných zajímavostí. Všechny vystavené interaktivní předměty jsou doplněny o popis a vysvětlení jednotlivých předváděných jevů. Výstava je připravena s důrazem na názornost, co největší zapojení diváka i možné využití při školní výuce.

Vrtule je financována z projektů a příspěvků různých organizací a firem, především Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Programem EU “Mládež v akci”. Zavítat zde můžete každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin. Vrtule se nachází v prvním patře nad jídelnou Mamulka u náměstí ve Valašském Meziříčí.

Kontakt

Ivo Skoček
e-mail: skocek@seznam.cz
tel.: 737 373 033

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy