Tiskové zprávy

8.duben 2008

Staňte se pánem Katanu!

V sobotu 12.4.2008 od 9.00 hodin se ve Vrtuli — světě her a poznání ve Valašském Meziříčí koná turnaj ve hře Osadníci z Katanu.

Nechte se zlákat dobrodružstvím a přijďte se pobavit do Vrtule — světa her a poznání. V sobotu 12. dubna se zde od 9 hodin koná turnaj v legendární hře Osadníci z Katanu, která změnila dějiny novodobé historie stolních her. Během krátké doby od jejího rozšíření se z Osadníků stala nejoblíbenější evropská hra, ve které se konají i mistrovství světa.

A o co v ní vlastně běží? Přenese vás v čase do dob objevitelských cest. Vaše loď přistane na neobydleném ostrově, kde začnete zakládat osady. Stejně tak vaši spoluhráči, kteří se zde také vylodili. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně stavíte silnice, budujete vesnice, ze kterých později vyrostou města. Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin máte dostatek, jiné chybí. Je třeba jednat promyšleně…

Tato chytrá a zároveň vtipná hra je určena pro hráče od 8 let. Ti nejúspěšnější mohou na turnaji získat nominaci na mistrovství České republiky, které proběhne koncem září v Praze.

Vrtule — svět her a poznání se nachází ve Valašském Meziříčí poblíž náměstí, v 1.patře nad jídelnou Mamulka. Otevřeno je každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin.

Kontakt

Ivo Skoček
e-mail: skocek@seznam.cz
tel.: 737 373 033

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy