Tiskové zprávy

12.říjen 2008

Zlaté šípy na náměstí ve Valašském Meziříčí aneb hravé dny pro děti a dospělé

Oslavy 40. narozenin turistického oddílu mládeže Zlaté šípy pokračují akcí pro širokou veřejnost “Zlaté šípy na náměstí aneb hravé dny pro děti a dospělé”. Hravé dny začínají ve středu 15. října ve 14 hodin a končí v pátek 17. října v 17 hodin slavnostním ukončením oslav. Účastníky čeká hojný počet nevšedních her a kratochvílí, největší dvouposchoďová postel v ČR a mnoho dalších překvapení.

Turistický oddíl Zlaté šípy z Valašského Meziříčí již několik dní slaví své 40. narozeniny. Doposud měli zájemci možnost navštívit jejich klubovnu a prohlédnout si kroniky, fotografie, diapozitivy, filmy a další pamětihodnosti z oddílové činnosti. Následoval Šípácký bál, na který se přišlo pobavit a zavzpomínat na společně prožitá léta na 170 současných i bývalých členů, přátel a dalších příznivců oddílu.

Oslavy pokračují aktivitami pro nejširší veřejnost a to přímo na náměstí ve Valašském Meziříčí. Chystají se hravé dny pro děti a dospělé, které pod taktovkou Zlatých šípů začnou ve středu 15. října ve 14 hodin. Těšit se můžete na velké netradiční hry, chůzi na chůdách, detektivně laděnou hru po městě pro všechny, kteří se chtějí aktivně zapojit a také na největší dvouposchoďovou postel v ČR, na které se pohodlně vyspí až 40 nocležníků a která spatřila světlo světa na předloňském táboře Zlatých šípů. Je dlouhá 6,18 metrů, široká 3,85 metrů a vysoká 3 metry a na její výrobu se spotřebovaly téměř čtyři kubíky dřeva. Postel byla uznána jako rekord komisařem agentury “Dobrý den” z Pelhřimova a následně zapsána do české knihy rekordů a kuriozit. Obyvatelé Valašského Meziříčí již měli krátce možnost tuto postel spatřit na podzim roku 2006 při oslavách 15. výročí založení Asociace turistických oddílů mládeže. Nyní však poprvé mohou postel vyzkoušet i v praxi a ve vlastním spacáku na ní přímo na náměstí přespat.

Hravé dny potrvají do pátku 17. října, kdy se v 17 hodin uskuteční slavnostní ukončení narozeninových oslav. Součástí odpoledne bude vypouštění balónkové pošty, což je způsob náhodného hledání přátel vzdušnou cestou. Do balónku se umístí krátký vzkaz se zpětnou adresou, nafoukne se héliem, vypustí a už se jen čeká, jestli nálezce bude mít dost smyslu pro nenadálé události a odepíše. Nebude chybět ani dort a vyhodnocení po tři dny trvající hry po městě.

Součástí hravých dnů bude i prezentace činnosti oddílu formou textů a fotografií z celoročních aktivit a táborů a atmosféru doplní i několik stanů. Ti, které oddíl zaujme natolik, že by se chtěli stát jeho členy, se mohou přijít domluvit nejen během této akce, ale kdykoliv během roku na pondělní či úterní družinovku, vždy od 16 do 18 hodin do klubovny na dopravním hřišti.

Přílohy

Kontakt

Ivo Skoček
e-mail: skocek@seznam.cz
tel.: 737 373 033

Fotografie

Kliknutím na kteroukoliv z fotografií se zobrazí detailnější náhled. Tiskové verze fotografií získáte následujícím způsobem.

Tábor snů, Lubina 2006. Certifikát o českém rekordu.
Tábor snů, Lubina 2006. Momentka.
Tábor snů, Lubina 2006. Momentka.
Tábor snů, Lubina 2006. Příjemné probuzení po první noci na posteli.
Tábor snů, Lubina 2006. Ráno.
Tábor snů, Lubina 2006. Shromáždění na posteli.
Tábor snů, Lubina 2006. Skládání obří postele.
Tábor snů, Lubina 2006. Zástupce Agentury Dobrý den Pelhřimov.

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy