Tiskové zprávy

1.prosinec 2010

Filmový Festival Ledový Leoš

Valašské Meziříčí bude hostit filmový festival Ledový Leoš

V neděli 12. prosince od 17 hodin se v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí uskuteční čtvrtý ročník festivalu dětských a studentských amatérských filmů Ledový Leoš.

Festival navazuje na předchozí úspěšné ročníky, které se těšily velkému zájmu filmařů i diváků. Letos je přihlášeno 42 filmů od mladých amatérských tvůrců z Valašského Meziříčí a širokého okolí. Na slavnostním večeru, který proběhne v neděli 12. prosince od 17 hodin v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí, zhlédnou návštěvníci nejlepší z těchto filmů, o jejichž výběr se postará odborná porota. Kdo by chtěl vidět všechny natočené snímky, má možnost tentýž den od 9 hodin ve Vrtuli – světě her a poznání.

Cílem festivalu je zprostředkovat dětem a mládeži svět filmové tvorby z druhé strany. Za využití forem tzv. zážitkové pedagogiky přiblížit zúčastněným, jaké to je stát za kamerou i před ní, dát jim možnost vyzkoušet si roli dramaturga, scénáristy, střihače, technika, zvukaře, režiséra, osvětlovače či kameramana. Mladí tvůrci pracují pod odborným dohledem, ale ten má pouze za úkol pomáhat jim docílit výsledků, které si sami určili. Stále zůstávají jedinými autory filmů.

Vstupné na všechny části programu je dobrovolné. Pořadatelem festivalu je Vrtule - svět her a poznání a koná se za podpory Ministerstva vnitra, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace TOM, Zlínského kraje a města Valašské Meziříčí.

Filmový festival je pořádán za mediální podpory TV Beskyd, která nejlepší snímky odvysílá. Vítězové budou mít navíc možnost natočit vlastní film v profesionálním studiu TV Beskyd.

Další informace a fotky z natáčení.

Další podklady

Kontakt

Ivo Skoček
e-mail: skocek@seznam.cz
tel.: 737 373 033

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy