Tiskové zprávy

6.leden 2011

TV Beskyd uvede nejlepší snímky z filmového festivalu Ledový Leoš

Ve Valašském Meziříčí se 12. prosince 2010 uskutečnil filmový festival dětských a studentských amatérských filmů Ledový Leoš. Od 7. ledna 2011 odvysílá vítězné snímky TV Beskyd.

Festival navázal na předchozí úspěšné ročníky, které se těšily velkému zájmu filmařů i diváků. Do soutěže se tentokrát přihlásilo 42 filmů od mladých amatérských tvůrců z Valašského Meziříčí a širokého okolí. Výběr těch nejpovedenějších shlédli diváci na hlavním večeru 12. prosince 2010. V kategorii do 15 let zvítězil snímek Příběh jedné pláštěnky. Ve druhé soutěžní kategorii, 15 až 26 let, zvítězil film Genius loci.

Filmový festival byl pořádán za mediální podpory TV Beskyd, která nejlepší snímky zařadí 7. ledna do svého vysílacího programu. Vítězové mají navíc možnost při natáčení svého dalšího autorského snímku využít techniku jejich profesionálního televizního studia. Práce na těchto filmech začne v nejbližších dnech.

Festival podle pořadatelů plně dosáhl svého cíle a to zprostředkovat dětem a mládeži svět filmové tvorby z druhé strany. Přiblížil zúčastněným, jaké to je stát za kamerou i před ní, dal jim možnost vyzkoušet si roli dramaturga, scénáristy, střihače, technika, zvukaře, režiséra, osvětlovače či kameramana. Mladí tvůrci pracovali pod odborným dohledem, stále však zůstávali jedinými autory filmů.

Pořadatelem festivalu byla Vrtule - svět her a poznání a konal se za podpory Ministerstva vnitra, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace TOM, Zlínského kraje a města Valašské Meziříčí.

Další podklady

Kontakt

Ivo Skoček
e-mail: skocek@seznam.cz
tel.: 737 373 033

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy