Tiskové zprávy

20.listopad 2011

Vrtule oslaví 10. narozeniny hry Carcassonne turnajem

Všichni příznivci moderních společenských her se mohou těšit na turnaj ve hře Carcassonne, který proběhne v sobotu 26. 11. 2011 od 9 hodin ve Vrtuli.

Jedná se již o osmý ročník soupeření v této hře. V letošním roce se ponese ve slavnostním duchu, protože tato po celém světě oblíbená hra slaví své desáté narozeniny.

Pravidla hry Carcassonne jsou poměrně jednoduchá. Z malých čtvercových karet hráči postupně budují herní plán podobný krajině s městy, kláštery, cestami a loukami. Strategickým umístěním svých figurek (rytířů, mnichů, sedláků a lupičů) pak získávají body, které se sčítají jak v průběhu, tak i na konci hry. Tuto strategickou hru může hrát 2 až 5 hráčů od osmi let výše.

Jak již bylo zmíněno, Carcassone slaví desátý rok od svého vzniku a to krom jiného také vydáním speciální série základní verze hry v krabici ve tvaru panáčka, s průsvitnými figurkami a s rozšířením “Oslava”. Různých rozšíření již během let přibylo celkem osm, např. Hostince a katedrály, Kupci a stavitelé, Princezna a drak a další.

Účastníci turnaje i ostatní návštěvníci si mohou hru i všechna rozšíření ve Vrtuli také přímo zakoupit.

Další podklady
pozvánka
popis pravidel
tisková zpráva ve formátu DOC

Kontakt
Ivo Skoček
e-mail: skocek@seznam.cz
tel.: 737 373 033

Tato stránka obsahuje tiskové zprávy, které se týkají oddílové činnosti TOM Zlaté šípy a Vrtule světa her a poznání.

Pokud budete mít ke konkrétní zprávě další dotazy, kontaktujte prosím osobu uvedou na konci zprávy.

Užitečné odkazy