Evropský dům her

Sofie, Edinburgh, Reykjavík, Athény… Kde se nachází? Co je dominantou těchto měst? Jakou řečí mluví místní obyvatelé? Nejen na tyto otázky odpoví Evropský dům her.
Formou několika samostatných her se vám představí náš kontinent.

Velká interaktivní hra Evropa vyzývá na vyjížďku po zemích Evropy. Zábavnou formou můžete vyzkoušet své znalosti hlavních měst, vlajek, zajímavostí… Vybrat si můžete ze dvou obtížností a několika úloh. Naklápěcí hrací deska prověří nejen vaše zeměpisné znalosti a vědomosti, ale také vzájemnou koordinaci s kamarády.

Evropa nabízí spoustu zajímavých míst, která stojí za navštívení. Eurotrip vás provede některými z nich. Společně s parťákem se navigujte a projeďte magnetickým panáčkem vybrané zajímavosti.

Každý stát má v Evropě své nezaměnitelné místo. Kdo s kým sousedí a kde se jednotlivé země nacházejí? Puzzle vás naláká na poskládání celé Evropy.

Hraví stavitelé vás zavedou do světa dřevěných kostek rozličných tvarů a barevných variací. Stavení, nádvoří, věže, hrady, paláce či majáky. Popusťte uzdu své fantazie a postavte stavbu svých snů. Z tisíců kostek, které jsou u nás dispozici, si můžete vystavět některou z významných evropských staveb.

Tento projekt vznikl za spolupráce Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a slovenského města Partizánske, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+.