Evropou křížem krážem

Sofie, Edinburgh, Reykjavík, Athény… Kde se nachází? Co je dominantou těchto měst? Jakou řečí mluví místní obyvatelé? Nejen na tyto otázky odpoví hravá výstava EVROPOU KŘÍŽEM KRÁŽEM.
Formou několika samostatných her se vám představí náš kontinent.

Velká interaktivní hra Evropa vyzývá na vyjížďku po zemích Evropy. Zábavnou formou můžete vyzkoušet své znalosti hlavních měst, vlajek, zajímavostí… Vybrat si můžete ze dvou obtížností a několika úloh. Naklápěcí hrací deska prověří nejen vaše zeměpisné znalosti a vědomosti, ale také vzájemnou koordinaci s kamarády.

Významnými městy Evropy vás provede Zeměkvíz. Otočte kostky tak, aby ve sloupci byly vždy informace jen o jednom z nich.

Evropa nabízí spoustu zajímavých míst, která stojí za navštívení. Eurotrip vás provede některými z nich. Společně s parťákem se navigujte a projeďte magnetickým panáčkem vybrané zajímavosti.

Každý stát má v Evropě své nezaměnitelné místo. Kdo s kým sousedí a kde se jednotlivé země nacházejí? Puzzle vás naláká na poskládání celé Evropy.

V Evropě žijí desítky národů a mluví se zde 218 různými jazyky. Některé z nich vám představí Tlumočník. Poznáte, kterou řečí mluví kouzelný telefon?
Každá země má svá specifika. Větrné mlýny, matrjošky, dřeváky, dvoupatrové autobusy… Pátračka vám představí mnoho zajímavostí z různých zemí.
Kroje, čepice, kilt… každý kousek je charakteristický pro jinou zemi Evropy. Vyzkoušejte některý z nich a pořiďte si origoš fotky z našeho Fotoateliéru.

Evropa 01
Evropa 02
Evropa 03
Evropa 04
Evropa 05
Evropa 06
Evropa 07
Evropa 08
Evropa 09
Evropa 10
Evropa 11

Tento projekt vznikl za spolupráce Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a slovenského města Partizánske, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+.