Zprávy z Vrtule

23.leden 2020

Imaginárium Divadla bratří Formanů

Podkrovní místnost Vrtule již brzy ožije hravou výstavou Imaginárium Divadla bratří Formanů.

Výstava okouzlila již několik českých měst a dokonce i Paříž. Nyní máte i vy možnost navštívit tento pohádkový svět postaviček, loutek a hejblátek. Vernisáž proběhne 1. 2. 2020 v 15 hodin a setkáte se na ní se samotnými autory výstavy v čele s Matějem Formanem.

Až do pondělí 27. ledna můžete využít kreativních dílniček - malování na keramiku, trika, tašky, kočky či zalenošit na obří posteli. Poté bude v podkrovní místnosti instalována výstava.


31.prosinec 2019

28.prosinec 2019

Člověče, nezlob se!

Člověče, nezlob se! to je hra plná neočekávaných zvratů, vítězných výkřiků i smutných vyhazovů. Ti kdož v pátek 27. prosince zavítali do Vrtule, mohli vyzkoušet své štěstí v této prastaré hře.

Po druhé hodině odpolední se podkrovní místnost nové Vrtule zaplnila hordou nedočkavých hráčů. 44 dětí a dospěláků napjatě čekalo, až poprvé zazní: „Hra začíná“.
Hrací kostky se rozkutálely po stolečcích, podlaze i posteli. Červené, žluté, modré a zelené figurky se hbitě daly do pohybu. Šťastné výkřiky střídaly zklamané úsměvy. Hra plná emocí se roztočila na plné obrátky. Během dvouapůlhodinového turnaje každý z hráčů ozkoušel své štěstí celkem čtyřikrát.

A jak vše dopadlo? 1. místo si vysloužila Áďa Maléřová, 2. místo Ota Šotek a Iva Pobořilová a 4. místo Erika Kubějová a Terka Orságová. Nejen vítězové, ale i ostatní hráči domů odcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Člověče 01
Člověče 02
Člověče 03
Člověče 04
Člověče 05
Člověče 06
Člověče 07
Člověče 08
Člověče 09
Člověče 10
Člověče 11
Člověče 12
Člověče 13

21.prosinec 2019

20.prosinec 2019

16.prosinec 2019

Přemítáte čím obdarovat své blízké a přátele na Vánoce? Přijďte nakouknout do našeho Vrtulího obchůdku. V nabídce máme desítky deskových a karetních her, kupu dřevěných a látkových hraček a origoš vrtulí doplňky.
S výběrem vám rádi pomůžeme, můžete také využít dárkových poukazů a nechat výběr na obdarovaném.

obchudek01
obchudek02
obchudek03
obchudek04
obchudek05

10.prosinec 2019

Kreativní dílničky

Kreativní dílničky ve Vrtuli nabízejí možnost vytvoření originálního dárku. Ozdobte dle své fantazie keramický hrnek, tričko či dřevěnou kočku a obdarujte své přátele nevšedním dárkem.

Kreativní dílničky 01
Kreativní dílničky 02
Kreativní dílničky 03
Kreativní dílničky 04
Kreativní dílničky 05

4.prosinec 2019

Vrtule v nových prostorách

Dveře Vrtule se otevřely dokořán. Mrkněte na krátký videosestřih z prvního dne v nových prostorách.


2.prosinec 2019

Kalendář na stěně hlásí 30. listopadu, datum je zakroužkováno červenou fixou. Chodník před bývalou krásenskou radnicí se začíná plnit zvědavými dětmi a dospělými. Hodiny na věži právě odbily třetí hodinu odpolední. Budova však stále zůstává zamčená, červená stuha nepustí nikoho dovnitř. Když tu oči všech nedočkavě přešlapujících upoutá skupinka trumpetistů. Slavnostní fanfára vše startuje. Pan starosta pronáší úvodní řeč a seznamuje nás s historií budovy. Při doznívání posledních slov se na schůdkách objevuje dvojice pracantů s obřím kladivem a pilou. Dvojice, jež stojí za myšlenkou vzniku Vrtule a hlavní tahouni celé Vrtule. Všechny přítomné tomíky z Valmezu, Bystřice, Prahy a dalších koutů naší země, ale samozřejmě i netomíky poté uvítá náčelník všech tomíků, organizace, jež nás dlouhé roky podporuje. Teď už zbývá jen přestřihnout pásku. A kdo se tohoto zodpovědného úkolu zhostí? Přeci ten, kdo má ve Vrtuli vybudovaný svůj vlastní příbytek, Krtek. Přestřižení červené stuhy se však ukazuje být nad jeho možnosti. Tuto veledůležitou funkci tedy s radostí předává dítěti, které v nejbližších dnech oslaví narozeniny. Páska je slavnostně přestřižena! Tři, dva, jedna, start! Dveře Vrtule se otevírají dokořán.

Hned při vstupu návštěvníky vítají optické klamy a hříčky. Jedna z nejvíce očekávaných atrakcí Krtkovo bludiště se skrývá hned v další místnosti. S baterkou v ruce se děti vrhají prozkoumat tajuplné chodby, spletitá zákoutí a chodbičky ozvláštněné parádními kresbami. Ve Vrtulí hračkárně, obchůdku, jež nabízí desítky deskových her, hlavolamů a hraček, mnozí nakupují vánoční dárky.

A jak se dostat o patro výš? Lze jít samozřejmě po schodech, zvídavé a hravé děti a dospělí, však raději volí dobrodružnou cestu tajemnou věží. Hned u východu z věže je vítá kavárnička. Krátké občerstvení přijde vhod a znovu rychle do víru, je toho ještě spousty na objevování. Deskové a karetní hry, záludné hlavolamy, weykick fobálek, Hrejsčí hry, postřehové hry, Hravé opice, Jungle speed, zábavné panely představující náš kontinent, fotoateliér, hraví stavitelé…

A co slibovaná obří postel? Ta je dominantou útulné podkrovní místnosti. Rodičové na chvíli spočnou a své ratolesti nechávají pohoupat na obřím koníkovi. Kreativní děti využívají možnosti tvořivých dílniček, malují hrnky, tašky, trička i dřevěné kočky.

Ručičky na hodinách se blíží k sedmé hodině večerní. Proudících návštěvníků ubývá a dveře Vrtule se zamykají. Ovšem jen do pondělí, kdy se znovu úderem druhé hodiny odpolední otevřou dokořán.
Vrtuli - svět her a poznání můžete navštívit od pondělí do soboty od 14:00 do 18:00.

Fotografie z akce

Startujeme 01
Startujeme 02
Startujeme 03
Startujeme 04
Startujeme 05
Startujeme 06
Startujeme 07
Startujeme 08
Startujeme 09
Startujeme 10
Startujeme 11
Startujeme 12
Startujeme 14
Startujeme 15
Startujeme 16
Startujeme 17
Startujeme 18
Startujeme 19
Startujeme 20
Startujeme 21
Startujeme 22
Startujeme 23
Startujeme 24
Startujeme 25
Startujeme 26
Startujeme 27
Startujeme 28
Startujeme 29
Startujeme 30
Startujeme 31
Startujeme 32
Startujeme 33
Startujeme 34
Startujeme 35
Startujeme 36
Startujeme 37
Startujeme 38
Startujeme 39
Startujeme 40
Startujeme 41

25.listopad 2019

Startujeme

Již tuto sobotu to opět roztočíme! Makáme, spěcháme, kvaltujeme, aby dům plný her mohl uvítat první návštěvníky. Těšte se, bude to velkolepé.

Evropou křížem krážem
Postřehové hry
Dobrodružná věž
Krtkovo bludiště

← Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   …   22   23   24   25  

Další →