Zprávy z Vrtule

6.březen 2018

Nové hry ve Vrtuli

Malý princ, udělej mi planetu

Malý princ – snový cestovatel po planetách. „Udělej mi planetu“ – tak zní jediná prosba křehkého chlapce. Podaří se vám pro princova zvířátka postavit planetu, kterou ocení i lampář, pijan či král?

Hra Malý princ, udělej mi planetu vychází z původních ilustrací Saint-Exupéryho. Lampy, hvězdy, kvetoucí růže, baobaby, beránci – ti nakreslení i ti v šuplíku, překrásné západy slunce… A na to vše dohlížejí známé postavy z knižní předlohy – domýšlivec, zeměpisec, hvězdář, král, lampář, myslivec, pijan, obchodník, zahradník… a samozřejmě Malý Princ. Vytvořte planetku dle představ těchto postav.

Karty mrtvého muže

Protřelý pirát Starouš Pete odemyká svou truhlu s pokladem. Mrkne do jejích útrob. Tak málo? Chamtivost mu nedá a chce více. Meč okouzlující Černé Bonnie míří přesně. Truhla s pokladem mizí v náručí krakena na dně moře.

Hra Karty mrtvého muže vás vtáhne mezi hordu pirátů, snažících se nahromadit co největší lup. Strategická karetní hra s jednoduchými pravidly ozkouší vaši chuť riskovat či se držet při zemi a mít své jisté. Zvláštní schopnosti na kartách a jejich vzájemné doplňování může být klíčem k úspěchu. Dokážete využít speciálních efektů ke svému prospěchu?

Celestia

Během svých cest Gulliver marně hledal úžasná města Celestie. Jdouce ve stopách svého předchůdce, pátrají odvážní dobrodruzi po bájných nebeských městech stejně záhadných, jako jsou poklady, jež ukrývají.

Hra Celestia je nádherná rodinná hra o hledání pokladů v mytickém světě. Staňte se na chvíli kapitány a překonejte úskalí, jež vám nastražil osud. Dokážete rozehnat hejna ptáků, překonat hustá mračna či vyzrát nad lockharskými piráty?

Honba za pokladem

Precizně vybroušený diamant, kouzelná kniha, truhlice plná zlata. Karty s artefakty sviští vzduchem. Cesta k pokladu je již skoro namalovaná. Truhlice však mizí v dlani soupeře. Ta nejbláznivější honba za pokladem právě začala.

V karetní hře Honba za pokladem se snažíte získat mapu a vytvořit co nejrychleji cestu k truhlici s pokladem. Svižná postřehovka, jež prověří rychlost, ale i přesnost.

Dominion

Staňte se lokálním vládcem, jež zdědil malé panství po předcích. Najímejte schopné pomocníky, zvelebujte svá sídla, budujte nové stavby, naplňujte své pokladny. Dominion vás vtáhne do světa napínavých dobrodružství.

Dominion je karetní hra s neotřelým herním principem. Každý hráč buduje svůj vlastní balíček karet. V každém kole se rozhodujete o koupi dalších karet, realizujete akce, snažíte se získat co nejvíce vítězných bodů.