Zprávy z Vrtule

24.leden 2019

Múza, Junk Art, Gobbit

Přijďte do Vrtule ozkoušet nové hry z deskoherního světa. Múza vás zavede do světa fantazie, Junk Art vyzkouší vaši dovednost a Gobbit v divoké džungli prověří váš postřeh.

Múza

Když něco napíšete nebo vyprávíte, potřebuje múzu. Neviditelné stvoření, které našeptává přímo do ucha ty nejzajímavější i nejbláznivější příběhy, jež vás jenom napadnou.
Hra Múza vás zavede do světa fantazie. Krásně ilustrované karty vám představí nejrůznější umělecká díla. V každém kole hry se jeden hráč vžije do role Múzy a předloží svému týmu tajuplnou indicii. Spoluhráči pak mají za úkol odhadnout, ke kterému uměleckému dílu se je Múza svojí nápovědou snaží nasměrovat.
Využijte svoji představivost, popusťte uzdu fantazii a pozorně naslouchejte Múze, aby vás dovedla k vašemu dílu.

Junk Art

Objevte nový umělecký styl. Vydejte se na turné po světových metropolích a vytvořte umělecké dílo z odpadků podle měnících se požadavků. Dokážete ke své soše přitáhnout zraky obyvatel a návštěvníků Amsterdamu? Zvládnete jako první vytvořit artefakt v Monaku?
Junk Art je vtipná dovedností hra, ve které z nejrůznějších dílků skládáte „umělecké dílo“. V základní hře je hlavním cílem postavit svoji věž co nejvyšší, pokud vám však dílky spanou, již je nemůžete znovu použít. Hra obsahuje více jak deset herních variant.

Gobbit

Zákon džungle je neoblomný. Je jedno, jak jste velcí. I ti největší predátoři mají své nepřátele. Stačí chvilka nepozornosti a z lovce je lovený.
Gobbit je svižná postřehová hra, kde se hráči snaží v potravním řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům. Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, které sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci. Vyhrává hráč, jenž jako poslední má před sebou vyložené karty.

gobbit 01
junk art 01
junk art 02
múza 01
múza 02