Zprávy z Vrtule

9.prosinec 2016

V úterý 6.12. Vrtule oslavila dvanácté narozeniny. Tento den byly dveře Vrtule pro příchozí celý den otevřené. Jako překvapení jsme pro Vás přichystali dvanáct nových her.

Takenoko v japonštině znamená bambusový výhonek. Přeneste se na chvíli do dalekých japonských zahrad, vypěstujte nejhezčí bambus a nenechte se ošálit žravou pandou. Své strategické schopnosti můžete ozkoušet v karetní hře Machi koro. Postavte malé město, které postupně budujte a rozšiřujte. Túry můry je zábavná rodinná hra, ve které je povoleno podvádět. Avšak i pro podfuky stále platí pravidla! S malou mazanou a mlsnou příšerkou Om Nom se můžete seznámit ve hře Cut the rope.

Patchwork je nejen speciální textilní technika, ale i svižná hra pro dva hráče. Zértz je rychlá, dynamická hra pro dva hráče, kde oba hrají se stejnými kuličkami. Smart hry, to jsou logické hry pro jednoho hráče. Kvadrilion nabízí nespočet zadání i řešení, podaří se vám jedno nalézt? Tučňáci na ledu neposedně balancují na pohyblivých krách. Schovej a najdi Safari prověří vaši prostorovou představivost. Kovový hlavolam Čertův třmen a dřevěný hlavolam z kolekce Basic tě možná na chvíli potrápí.

A dvanáctým překvapením je Pišlický kuličkostroj. Stačí jen pootočit kolesem a spustí se klapání. Duhové kuličky se neposedně rozutečou různými směry. Navštivte nás a nechte se unést touto fascinující podívanou.


1.prosinec 2016

Fotosoutěž - Evropou křížem krážem

V měsíci prosinci si můžete cestování Evropou křížem krážem zpestřit v našem fotoateliéru. Stylově se oblékněte, vyfoťte a foto nám pošlete. Ty nejzajímavější fotografie v tradičním oděvu evropských národů odměníme.

Ve Vrtuli máme k dispozici několik oblečků z různých koutů Evropy. Kombinovat můžete dle vlastní chuti a fantazie. Máte-li doma stylový obleček, neváhejte a přineste si ho s sebou.

Posílat fotografie nám můžete od 1. prosince do 23. prosince na e-mail: vrtule.svetherapoznani@centrum.cz

Průběžně můžete fotografie z cest sledovat na našem facebooku: Vrtule – svět her a poznání.

Nejlépe stylově oblečené Evropany či Evropanky odměníme 28.12.2016 ve 14.00 ve Vrtuli hrami z Hravých krabic.


1.prosinec 2016

Vrtulí kukátko - listopad

Měsíc listopad jsme započali v koutku u pana Fištróna. Hlavolam hvězda zde prověřil náš um a trpělivost.

Malou ukázku, co lze ve Vrtuli zažít nám zprostředkovala Virtuální prohlídka.

Hra roku Krycí jména uzavřela listopadové nahlédnutí do Vrtule.


29.listopad 2016

Vrtulí narozeniny - 6.12.2016

Je to již dvanáct let, co se ve Valmezu poprvé roztočila Vrtule. Zpočátku to byla jen jedna místnůstka s několika desítkami společenských her a hlavolamů. Čas plynul a ve Vrtuli přibývaly nové a nové herní prvky. Velké postřehové hry a herní stoly rozvíjející spolupráci a komunikaci. Interaktivní expozice „Kdo neviděl, neuvěří!“ odhalující optické klamy a zrakové iluze. Hraví stavitelé a Krtkovo bludiště. A posledním přírůstkem je hravá expozice „Evropou křížem krážem“.

Přijďte nás navštívit a ochutnat kouzlo tohoto místa. V narozeninový den bude ve Vrtuli otevřeno od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00. Jako dárek pro Vás máme připraveny nové hry a také jedno překvapení, které jistě potěší nejen děti, ale i dospělé.

Archivní fotografie z 6.12.2004

prvni fotografie 1
prvni fotografie 2
prvni fotografie 3
prvni fotografie 4
prvni fotografie 5
prvni fotografie 6


28.listopad 2016

Zebra, skřítek. To jsou krycí jména terénních pracovníků. Dokážeš jako hlavní špión najít vhodnou indicii a navést svůj tým ke kontaktování svých agentů? Či snad uvedeš své spoluhráče do nejistoty a ti označí agenta cizí velmoci nebo snad dokonce nájemného vraha?

Krycí jména je skvělá týmová asociační hra. Za jednoduchými pravidly se skrývá velmi nápaditá hra, která pobaví všechny přátele češtiny. Původní česká hra autora Vlaadi Chvátila získala prestižní ocenění Spiel des Jahres 2016.

Přijďte za námi do Vrtule a nechte se vtáhnout do světa špionů, agentů a náhodných svědků.


13.listopad 2016

Dobble – Rychlá postřehová hra. Úkolem je najít dva stejné symboly na kartách při různých verzích hry. V pravidlech je popsáno celkem 5 variant her.
Duch! – Jednoduchá a svižná postřehová hra. Každý z hráčů se snaží být co nejrychlejší a ukořistit ze stolu správný předmět.
Loopin´ Louie – Louie je postrach. Létá nahoru a dolů, kroutí se všemi směry a hlavně, doráží na kuřata. Ochraň svou farmu, odraž útok, jinak tvá kuřata Louie zlikviduje a ty vypadneš ze hry.
Ubongo – Napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. Dobře se soustřeď, vyřeš hlavolam a zvolej vítězný pokřik: „Ubongo“.
Cink! – Hra rozvíjející postřeh a rychlou reakci. Kdo zazvoní na zvoneček jako první, když se na stole objeví přesně pět kusů stejného ovoce?

Tik…Tak…Bum – Napínavá hra pro skupinku odvážných. Vymysli správné slovo a přehoď tikající bombu na dalšího hráče.
Bang! – Hra plná zvratů, intrik a blafování. Karetní hra s tématem Divokého západu, kde každý hráč má svůj úkol. Šerif se snaží zneškodnit bandity a odpadlíka, bandité se snaží zničit šerifa, odpadlík musí zabít všechny a zůstat poslední ve hře.
Dixit – Hra rozvíjející fantazii a tvořivost. Hráči se stávají vypravěči, podle karet nastiňují příběh. Je ale třeba počínat si obezřetně, aby příběh nebyl ani příliš komplikovaný, ani příliš jednoduchý.
iKNOW – Důvtipná vědomostní hra prověřující nejen znalosti, ale i schopnost správně odhadnout protihráče.
Česko otázky a odpovědi – Vědomostní hra, která prověří tvé znalosti z nejrůznějších oblastí.


6.listopad 2016

V sobotu jsme se vydali do nitra černé Afriky na lov vzácných drahokamů. K jejich získání bylo potřeba vyluštit záhadné barevné hlavolamy. Nejpohotovější směli zvolat tajemný pokřik „Ubongo!“. Domů si sice nikdo skvostné drahokamy neodnesl, ale ti nejdovednější získali věcné ceny v podobě her.

Výsledky - kategorie mladší:
1. Vítek Beňačka
2. Venda Krajčová
3. Emča Palátová
4. Vašek Vinkler
5. Gabriela Farago
6. David Něnička
7. Lucka Kruťová
8. Vojta Camfrla
9. Radim Pospíšil
10. Natalie Paršová

Výsledky - kategorie starší:
1. Alča Žáková
2. Tom Kurtin
3. Tereza Pospíšilová
4. Ondráš Šnajdr
5. Kuba Šnajdr
6. Anička Skýpalová
7. Marek Šnajdr
8. Láďa Vávra
9. Tom Bubník

Fotografie z akce

Ubongo 2016 1
Ubongo 2016 2
Ubongo 2016 3
Ubongo 2016 4
Ubongo 2016 5
Ubongo 2016 6
Ubongo 2016 7
Ubongo 2016 8
Ubongo 2016 9
Ubongo 2016 10

4.listopad 2016

Sobota 5.11. - turnaj v Ubongu

Den D a hodina H se blíží. Již v sobotu se vydáme do samého nitra černé Afriky na lov diamantů. Ten den vypukne turnaj o nejlepšího řešitele záhadných hlavolamů. V pátek máte ještě možnost si svou zdatnost ozkoušet ve Vrtuli na několika hrách Ubonga, které jsou zde k dispozici.


2.listopad 2016

Vrtulí kukátko - říjen

Na začátku října jsme navštívili krtkovo bludiště.

S veselým panáčkem jsme navštívili Matterhorn, jezero Balaton, Drákulův hrad…

Periskop nám ukázal, co lze díky nakloněným zrcadlům zahlédnout.

Duch! Hra rychlá jako blesk, prověřila náš postřeh.


20.říjen 2016

Ve Vrtuli pro Vás máme přichystané nové lákadlo – WeyKick fotbálek. Základní princip je geniální a zároveň jednoduchý. Pod hrací plochou pohybujete magnetem, který vede figurku na hrací desce. Cílem je poslat míč do soupeřovy branky.

Pravidla do kapsy:

Cílem hry je vstřelit soupeři 10 branek.

Hráči pohybují figurkami po celé ploše hřiště pomocí magnetů pod stolem.

V brankovišti se může pohybovat 1 figurka.

Hráč, který dostane branku, rozehrává ze své poloviny stolu.

Přepadne-li figurka k soupeři (útočný faul – případný gól neplatí), hraje se dále. Hráč získá figurku zpět po zastavení míče na své polovině nebo po gólu ze hry.

Neváhejte a přijďte si k nám zahrát tuto důmyslnou hru.


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   …   20   21   22   23  

Další →