Zprávy z Vrtule

2.prosinec 2019

Kalendář na stěně hlásí 30. listopadu, datum je zakroužkováno červenou fixou. Chodník před bývalou krásenskou radnicí se začíná plnit zvědavými dětmi a dospělými. Hodiny na věži právě odbily třetí hodinu odpolední. Budova však stále zůstává zamčená, červená stuha nepustí nikoho dovnitř. Když tu oči všech nedočkavě přešlapujících upoutá skupinka trumpetistů. Slavnostní fanfára vše startuje. Pan starosta pronáší úvodní řeč a seznamuje nás s historií budovy. Při doznívání posledních slov se na schůdkách objevuje dvojice pracantů s obřím kladivem a pilou. Dvojice, jež stojí za myšlenkou vzniku Vrtule a hlavní tahouni celé Vrtule. Všechny přítomné tomíky z Valmezu, Bystřice, Prahy a dalších koutů naší země, ale samozřejmě i netomíky poté uvítá náčelník všech tomíků, organizace, jež nás dlouhé roky podporuje. Teď už zbývá jen přestřihnout pásku. A kdo se tohoto zodpovědného úkolu zhostí? Přeci ten, kdo má ve Vrtuli vybudovaný svůj vlastní příbytek, Krtek. Přestřižení červené stuhy se však ukazuje být nad jeho možnosti. Tuto veledůležitou funkci tedy s radostí předává dítěti, které v nejbližších dnech oslaví narozeniny. Páska je slavnostně přestřižena! Tři, dva, jedna, start! Dveře Vrtule se otevírají dokořán.

Hned při vstupu návštěvníky vítají optické klamy a hříčky. Jedna z nejvíce očekávaných atrakcí Krtkovo bludiště se skrývá hned v další místnosti. S baterkou v ruce se děti vrhají prozkoumat tajuplné chodby, spletitá zákoutí a chodbičky ozvláštněné parádními kresbami. Ve Vrtulí hračkárně, obchůdku, jež nabízí desítky deskových her, hlavolamů a hraček, mnozí nakupují vánoční dárky.

A jak se dostat o patro výš? Lze jít samozřejmě po schodech, zvídavé a hravé děti a dospělí, však raději volí dobrodružnou cestu tajemnou věží. Hned u východu z věže je vítá kavárnička. Krátké občerstvení přijde vhod a znovu rychle do víru, je toho ještě spousty na objevování. Deskové a karetní hry, záludné hlavolamy, weykick fobálek, Hrejsčí hry, postřehové hry, Hravé opice, Jungle speed, zábavné panely představující náš kontinent, fotoateliér, hraví stavitelé…

A co slibovaná obří postel? Ta je dominantou útulné podkrovní místnosti. Rodičové na chvíli spočnou a své ratolesti nechávají pohoupat na obřím koníkovi. Kreativní děti využívají možnosti tvořivých dílniček, malují hrnky, tašky, trička i dřevěné kočky.

Ručičky na hodinách se blíží k sedmé hodině večerní. Proudících návštěvníků ubývá a dveře Vrtule se zamykají. Ovšem jen do pondělí, kdy se znovu úderem druhé hodiny odpolední otevřou dokořán.
Vrtuli - svět her a poznání můžete navštívit od pondělí do soboty od 14:00 do 18:00.

Fotografie z akce

Startujeme 01
Startujeme 02
Startujeme 03
Startujeme 04
Startujeme 05
Startujeme 06
Startujeme 07
Startujeme 08
Startujeme 09
Startujeme 10
Startujeme 11
Startujeme 12
Startujeme 14
Startujeme 15
Startujeme 16
Startujeme 17
Startujeme 18
Startujeme 19
Startujeme 20
Startujeme 21
Startujeme 22
Startujeme 23
Startujeme 24
Startujeme 25
Startujeme 26
Startujeme 27
Startujeme 28
Startujeme 29
Startujeme 30
Startujeme 31
Startujeme 32
Startujeme 33
Startujeme 34
Startujeme 35
Startujeme 36
Startujeme 37
Startujeme 38
Startujeme 39
Startujeme 40
Startujeme 41

25.listopad 2019

Startujeme

Již tuto sobotu to opět roztočíme! Makáme, spěcháme, kvaltujeme, aby dům plný her mohl uvítat první návštěvníky. Těšte se, bude to velkolepé.

Evropou křížem krážem
Postřehové hry
Dobrodružná věž
Krtkovo bludiště

11.listopad 2019

Dvě uplynulé soboty jsme věnovali velkému úklidu Vrtule. Podkrovní místnost je nachystána pro obří postel, okna jsou vypulírovaná, krtkovo bludiště vyleštěno.
Obrovské díky všem za pomoc!

Vrtulový úklid 01
Vrtulový úklid 02
Vrtulový úklid 03
Vrtulový úklid 04
Vrtulový úklid 05
Vrtulový úklid 06
Vrtulový úklid 07
Vrtulový úklid 08
Vrtulový úklid 09

4.listopad 2019

Nepřetržitě pracujeme na nových herních prvcích a zútulnění Vrtule, aby vše bylo připraveno na její znovuotevření. A nejen to, díky podpoře města Valašské Meziříčí se opravila i venkovní fasáda. Díky za dobrou práci zedníkovi Jendovi a malíři Plejdovi.

fasáda 01
fasáda 02
fasáda 03
fasáda 04

23.říjen 2019

Hithit - poděkování

Děkujeme všem za přispění a podporu projektu „Roztočme společně Vrtuli!“ na Hithitu.
I díky vám ji opravdu roztočíme! A kdy? V sobotu 30. listopadu v 15.00 v budově staré krásenské radnice na Masarykově 90 ve Valašském Meziříčí. Přijďte omrknout třípatrový dům her, na jehož realizaci jste se také podíleli.


17.říjen 2019

Otevření Vrtule

Makáme jako šrouby, ale čas ubíhá rychleji, než bychom si přáli. V našich hlavách krouží další a další nápady a nové možnosti, které by později již nebylo možné zrealizovat. Slavnostní přestřižení pásky a otevření třípatrového domu her proto proběhne až 30. listopadu 2019. Vrtule pak bude otevřena pět dní v týdnu, takže si ji užijete do sytosti.


14.říjen 2019

Ponožky na nožky

Balík plný pestrobarevných ponožek dorazil k nám do Vrtule. Ponožky na nožky se jistě budou hodit na nový koberec, jež právě pokládáme.
Náš projekt na Hithitu Roztočme společně Vrtuli se pomalu blíží ke svému závěru a tato parádní odměna již brzy bude zdobit nožky nových majitelů.


7.říjen 2019

Cílová částka dosažena!

Projekt „Roztočme společně Vrtuli“ na Hithitu frčí na plné obrátky. Do konce projektu stále zbývá 14 dní a díky vám se nám podařilo překročit magickou hranici. Cílová částka dosažena! DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU A PŘISPĚNÍ!

A co dál? Stále máte chuť podpořit Vrtuli? Lákavé odměny jsou na Hithitu stále k mání. Částku vybranou nad rámec použijeme na vybudování dalších nových herních prvků. Nápadů máme spoustu. Rádi bychom vytvořili tři obří kuličkodráhy, které ozdobí celou jednu stěnu. Tuto kouzelnou zábavu si zamilujete.


1.říjen 2019

Krtkovo bludiště, to je vrtulí hit číslo jedna!
V současných dnech se věnujeme přípravě spletitých chodeb a tajemných průchodů. Makáme na rozlehlejším bludišti, jež se bude proplétat dvoumi místnostmi. Tešte se na ještě dobrodružnější a tajuplnější cestu podzemními chodbami.

Roztočme společně Vrtuli!

Krtkovo bludiště 001
Krtkovo bludiště 002
Krtkovo bludiště 003
Krtkovo bludiště 004
Krtkovo bludiště 005
Krtkovo bludiště 006
Krtkovo bludiště 007

22.září 2019

Představujeme odměny na Hithitu

Kdo je tajemný muž v klobouku? Bandita, odpadlík či snad samotný šerif?
Je to Inža! Široko daleko vyhlášený hráč v karetní hře Bang! Podpořte nás na Hithitu a jako jednu z odměn si můžete vybrat partičku s tímto protřelým hráčem.

Nebo dáte přednost stolním hrátkám, napínavým hrám z produkce legendární firmy Hrejsek a syn? Postřeh, šikovnost, trpělivost, vše zažijete s tímto originálním kouskem nábytku. Vybrat si můžete jednu z šesti her.

Rádi tvoříte? Pak jsou vrtulí kreativní dílničky to pravé pro vás. Ručně točená keramika vybízí k vytvoření originálního díla, vytvořte si hrnek dle vlastní fantazie.
Z vlastnoručně namalovaného hrnečku chutnají všechny nápoje o něco lépe.

Dřevěné kočky lze odít do pestrobarevných barev. Dárkový poukaz na workshop zahrnuje jednu kočku dle vašeho výběru a veškeré potřebné pomůcky.

Kupu dalších odměn naleznete na Hithitu v našem projektu Roztočme společně Vrtuli. Podpořte nás! Děkujeme :)

Odměny

01 Inža tajemný muž
02 Patrička Bangu s Ingem
03 Hranolball
04 Stolní hrátky
05 Malování keramiky
06 Malování keramiky
07 Malovaná kočka
08 Kočky


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   …   22   23   24   25  

Další →