Zprávy z Vrtule

14.říjen 2006

Rosomák, nazývaný GULO GULO, je velké zvířátko, proto má také velký hlad.

Když vidí hnízdo plné vajíček, nemůže nechat zahálet svoje nenechavé tlapky. Oblíbeným jídlem malých rosomáků jsou vejce paní Supové. Paní Supová však rosomáčka přistihla u krádeže vajec a uvěznila jej. Celá rosomáčí rodinka se tak musí dát do práce, aby ho osvobodila. Rosomákovi by svého nenechavého synka už určitě dávno našli, kdyby ale všichni nebyli tak nenasytní. Nemůžou projít kolem žádného supího hnízda, aniž by štípli nějaké to vajíčko. Hráč, který bude dělat největší skoky a bude mít dostatečně hbité prsty může osvobodit malého rosomáka a vyhrát tak hru.

Napínavá hra pro mladé i starší hráče, při níž děti často porazí rodiče díky svým hbitým prstům. Pro 2—6 hráčů od 5 let, hra trvá asi 20 minut.


19.září 2006

Necháte se také oblouznit stavební horečkou?

Manhattan je hrou, ve které budete stavět mrakodrapy — ano, ano, přesně ty domy, které mají více pater, než je zdrávo. Hráči budují úchvatné stavby a jejich výšku porovnávají se soupeři. Ale jen ta nejvyšší získává cenné body. Vždy, když je hráč na tahu, má na výběr ze 2 možností:

založí novou stavbu sám převezme rozestavěnou budovu soupeře a navýší ji o pár svých dílku V prvním případě má malou pravděpodobnost, že dožene vysoké stavby protihráčů, v druhém riskuje nepřízen soupeřů…

Manhattan je hrou pro 2-4 hráčů starších 10 let, na cca 60 minut.


3.září 2006

Je Vám teskno po zimě? Pak prosím přijměte pozvání do neobvyklé eskymácké vesničky.

Nový školní rok otevíráme veselou hrou Iglu Pop. Hráči (obři) sedí u stolu nad vesničkou plnou iglú. Hra začíná tím, že se všichni vrhnou na drobná obydlí a začnou s nimi potřepávat. Zkušenější krátce, začátečníci déle a u ucha. Všichni se v duchu snaží odpovědět na tutéž otázku — Kolik je asi uvnitř eskymáčků? Svůj odhad se snaží určit co nejdříve, aby stihli prozkoumat co nejvíce iglú. Jakmile je vesnička rozebraná, postupně se odhaluje skutečný počet nebohých obyvatel v jednotlivých příbytcích. Obři s nejlepším odhadem jsou odměnováni body a ty, jak už tomu tak bývá, nakonec rozhodnou o vítězi.

Iglu Pop je veselou a svižnou hrou pro 2-6 hráčů starších 7 let, na cca 15 až 20 minut. Rodičům vřele doporučejeme návštěvu s malými dětmi — stejně jako Želvičky, i tato hra je milá a nenáročná na vysvětlení.


26.červen 2006

Změna otevírací doby přes prázdniny

Přes letní prázdniny, tj. v měsících červenec a srpen 2006, bude mít Vrtule omezený provoz.

Otevřeno bude pouze každou středu od 14 do 18 hodin. Po prázdninách se vrátí vše do starých kolejí.


29.květen 2006

Středozemní moře v patnactém století je plné obchodníků, pirátů a konfliktů. Kterou cestou se vydáte k vítězství?

Serenissima patří do kategorie strategických her, kde se vše točí okolo obchodování a diplomacie. Jakožto představitel jedné ze čtyř mocností máte za úkol během omezeného počtu kol získat co největšího “bohatství” - tj. přístavů (na začátku hry jsou volné, hráči je postupně zabírají) a peněz (které získáváte za prodej zboží do přístavů). Obojího lze dosáhnout budto mírumilovnou cestou diplomacie, anebo bojem a zabíráním cízího majetku.

Pokud máte rádi propracovanější hry, a dostatek času, přijdte si do Vrtule k Serenissimě sednout. Dle výroku známého vášnivého hráče Karlíčka je dokonce lepší, než tolik oblíbený Risk. A to už je co říct!

Serenissima je hrou pro 2-4 hráče starších 12 let, na více než 2 hodiny.


21.květen 2006

Jednoduchá a zábavná karetní hra plná skotu.

6 bere je karetní hrou s jednoduchými pravidly — hráči mají za úkol zbavit se všech očíslovaných karet z ruky. Každý začíná se sadou 10 kusů, a ty postupně vykládá na stůl do řad. Jakmile se v nějaké řadě objeví šestá karta, ten kdo ji vyložil bere všechny karty z řady zpět do ruky (mínusové body) a zakládá na stole řadu novou.

6 bere je hrou pro 2-10 hráčů starších 10 let, na přibližně 30-60 minut.


1.květen 2006

Zlatokopové to nikdy neměli lehké.

Lost Valley (Ztracené údolí) je hrou odvážných dobrodruhů, kteří se v nehostinné krajině severní ameriky snaží nalézt štěstí v podobě zlatých nugetů. Aby svého cíle dosáhli, musí být ovšem patřičně vybaveni, a připraveni na všemožné nástrahy divočiny.

Ústředním motivem hracího plánu je řeka, obklopená lesy a horami plnými zlata. Podobně jako v Carcassone či Tikalovi, i v této hře hráči postupně objevují nové dílky krajiny. Se svými figurkami prochází plánem a snaží se na těch správných místech vytěžit co nejvíce zlata. Jejich snažení se dá pomoci velkým množstvím vybavení.

Lost Valley je hrou pro 3-4 hráče starších 10 let, na přibližně 1-2 hodiny.


1.květen 2006

Výsledky turnaje v Puzzle ČR

Výsledky finálového turnaje v rychlostním skládání puzzle české republiky z pátku 28.dubna 2006

Učitelé vlastivědy a zeměpisu jásají. Mistři ve znalostech okresů české republiky jsou konečně známi.


9.duben 2006

Klasika ze světa monitorů ve formě deskové hry — moře příšer a pouze 3 marináci. Kdo vyhraje?

Ve Vrtuli se objevuje hra, která je známá především ze světa počítačových her — Doom. Přijdte se přesvědčit, že její deskové zpracování má taky co ukázat — především svých 66 propracových figurek, které Vás naprosto uchvátí.

Princip hry je podobný Dračímu doupěti a podobným hrám — jeden z hráčů se vžije do role jakéhosi režiséra, podle pokynů ve scénaři určuje průběh hry a nasazování příšer. Zbylí 3 hráči ovládají marináky, a snaží se splnit úkol konkretní mise.

Doom je hrou pro 2-4 hráče starších 12 let, na 2 i více hodin.


9.duben 2006

Nové přelepky

Nové přelepky ke stažení.

Pokud vlastníte hru Doom, The Boardgame, možná oceníte námi zpracované přelepky hracích karet.


Předchozí

1   2   3   4   …   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25  

Další →