Zprávy z Vrtule

30.březen 2006

Další z Vrtulích turnajů, tentokráte v rychlostním skládání puzzle České republiky.

Víte kde se nacházejí Středokluky, Hovězí či Maxinec? I kdyby ne, nevěšte hlavu, je pro Vás připraveno 76 dílků mapy České republiky, při jejichž skládání narazíte na mnoho dalších zajímavých míst.

Skládat se bude ve skupinách po třech, v kategoriích:

  • mladší (1.-5. třída)
  • starší (6.-9. třída)
  • nejstarší (zbytek)

Pro nejrychlejší z Vás jsou připraveny hodnotné ceny, proto neváhajte!

Turnaj bude probíhat v období 3.-26.dubna 2006 během obvyklých dnů, kdy je Vrtule otevřena (pondělí, středa, pátek, vždy od 14 do 18 hodin). Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 28.dubna 2006 v 17 hodin.


27.březen 2006

Další ze série modrých her (Blue games) — o zábavu nebude nouze.

Halloween Party doplnuje naši sbírku ze série Blue Games (Dragons Gold, Fantasy Bussiness, Democrazy, Castle). Opět jde o poměrně rychlou karetní hru plnou humoru. Hráči se snaží zkompletovat některý z halloweenských převleků, střádají dobrůtky a zkouší oblafnout své protihráče. Vtipem hry je to, že se své karty nemohou sami vyložit — mohou je nabídnout výhradně protihráči, přičemž sami určí, které z karet si může vzít do ruky a které musí hned vyložit na stůl.

Halloween Party je hrou pro 3-6 hráčů starších 10 let, po zaučení na cca 30 minut.


21.březen 2006

Poslední skvělé rozšíření karetní hry BANG! je tu!

Fistful of Cards funguje podobně jako rozšíření High Noon. Pokaždé, když je šerif na řadě, lízne si z balíčku kartu a ta ovlivní další kolo. Podle subjektivních názorů fajnšmekrů BANGu! je tohle rozšíření povedenější, než zmíněné Město duchů.

Protože je tato hra v české republice dosud vzácná, neváhejte a přijdte si ji vyzkoušet.

Fistful of Cards je ukován pro 4-7 hráčů starších 10 let.

Pozn: máme přislíbeno pár kousků na prodej. Ptejte se na něj přímo ve Vrtuli.


21.březen 2006

Silné pátky ve Vrtuli

Posilujeme páteční služby.

Pokud by jste si rádi zahráli některou ze složitějších her, ale dosud se Vám nepodařilo přimět některého z nás, Vrtuláků, aby ji náležitě vysvětlil, přijdte do klubu v pátek. Rozhodli jsme se posílit páteční služby o jednoho člověka navíc, aby bylo možné obhospodařit jak běžné návštěvníky, tak Vás, fajnšmekry lačné složitějších herních lahůdek.

Dejte šanci hrám jako je Puerto Rico, Tikal, Lawless, Anno 1503, Attack!, Castle, Löwenherz, Osadníci z Katanu, Risk, Union Pacific… Nevíte o co přicházíte!


20.březen 2006

Výsledky turnaje v BANGu!

Nejlepší střelci BANGu! byli zveřejněni. Pozor na ně! Raději si zapamatujte jejich tváře a širokým obloukem se jim vyhýbejte. Jeden nikdá neví…


15.březen 2006

Podaří se Vám přelstít protivníky a prostřílet se k vítězství?

Turnaj v gangsterské karetní hře proběhne v sobotu 18.března 2006, začátek v 9.00 hodin. Očekáváme litý boj mezi stranou zákona a desperáty, proto počítejte s ukončením až po 14 hodině.

Pozor! Pro nejlepšího hráče máme připravenu skutečnou lahůdku — nejnovější rozšíření Bang! A Fistful of Cards. Neváhejte a přijďte si vystřílet raritní hru, které je v České republice pouze 30 kusů!

Těšíme se na Vaši návštěvu.


13.březen 2006

Po delší době tu máme další abstraktní hru a hned jednu z těch nejklasičtějších.

Princip Othella je jednoduchý — hráči střídavě pokládají na herní pole kameny své barvy (bílé nebo černé) a snaží se svými tahy obklíčit protivníka. Jakmile se jim takový tah povede, všechny kameny soupeře změní barvu.

Ten z hráčů, který na konci hry má na herní ploše svou barvu více zastoupenu, vyhrává.

Othello je jednoduchou strategickou hrou pro 2 hráče od 8 let na cca 30—70 minut.


28.únor 2006

Skvělé rozšíření hry Citadela — více postav, více kouzelných budov, více hráčů. Co více si přát?

Temná země je rozšířením známé hry Citadela. Díky ní si tuto intrikánskou hru může vychutnat o jednoho hráče navíc (tedy 8). To však není jediná novinka. To co dělá Temnou zemi tak zábavnou je dalších 10 nových postav a kupka nových fialových budov.

Před začátkem partie se hráči domluví, jakou variantu hry si vychutnají. Možností je více — použít pouze karty s fialovými budovami, nebo namíchat si sadu nových postav, anebo obojí. Dál se hraje podle klasických pravidel.

Jak je u Citadely zvykem, i její rozšíření je pěkně graficky zpracováno. Temnou zemi si zahraje 2-8 hráčů starších 10-ti let, a to přibližně 60-120 minut.


13.únor 2006

Zavřeno

Mimořádná uzavírka Vrtule

Dnes, 13.února 2006, bude Vrtule mimořádně z provozních důvodů uzavřena.


13.únor 2006

Lahůdka pro náročné — precizně zpracovaná válečná strategická hra.

Máte rádi deskovou hru Risk? Pak budete mít rádi i Attack!. Možná si ji natolik oblíbíte, že Risk se na nějakou dobu stáhne zcela do ústraní.

V Attacku se ocitáte v roli generála, který strategicky koordinuje pohyb svých vojsk na územích Ameriky, Evropy a Afriky. Cíl je jasný — zabrat co nejvíce území. Nejenže jejich počet je klíčovým parametrem na konci hry (kdo jich obsadil nejvíc, vyhrává), ale s každým novým územím získáváte cenné suroviny na výrobu nových jednotek. Cesta k cíli je různá, zpravidla vede přes kombinaci hrubších prostředků (útokem pěších, tanků, letadel či lodí) anebo jemnější formou diplomacie.

Attack! je precizně zpracovaná hra se spoustou miniatur a krásným hracím plánem. Je určena pro 2-6 hráčů starších 10-ti let.

Pozor! Vzhledem k náročnosti pravidel (jejichž vysvětlení zabere cca 1 hodinu) je nutné domluvit se předem s personálem Vrtule na nějaký pátek a příjít co nejdřív (ideálně ve 14 hodin).


Předchozí

1   2   3   4   …   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25  

Další →