Zprávy z Vrtule

30.leden 2006

Jednoduchá hra, ve které hráči budují bludiště chodeb a snaží se získat co nejcennější poklady.

Princip hry Labyrinth mini je velmi jednoduchý. Vaším úkolem je postupným přikládáním karet s úseky labyrintu vytvářet návaznosti chodeb na všech stranách přiložené kartičky. V labyrintu chodeb se nacházejí různé poklady. Pokud se vám podaří přiložit kartičku tak, že vznikne přímá cesta od jednoho pokladu (na nově přiložené kartičce) k druhému, je tato druhá kartička vaše. Na konci hry vyhrává pochopitelně ten kdo má nejvíce nasbíraných karet.

Labyrinth mini je malá, skladná a jednoduchá hra pro 2 až 6 hráčů od 8 let.


22.leden 2006

Turnaj v Carcassonne — výsledky

Výsledky sobotního turnaje v Carcassonne jsou tu! V kategorii mladších vyhrál Martin Basel, ve starších Michal Vala a v nejstarších Petr Vala (který byl mimo jiné i absolutním vítězem turnaje).


15.leden 2006

Už jste si někdy namíchali koktejl z netopýřího sádla nebo chlupů baziliška?

Měděný kotlík je karetní hrou pro 2 hráče. Podobně jako v pexesu jsou na stole položeny čtvercové karty s kouzelnickými přísadami. Hráči se postupně střídají v tazích a snaží se do svého kotlíku (balíčku karet) nasbírat takové ingredience, které na konci hry přinesou co nejvíce bodů. Pokud ale zapomenou co už v kotlíku mají naházeno (do svého balíčku nesmí v průběhu hry nahlížet), a začnou vařit z nepotřebných přísady, může jim to cenné body odebrat.

Měděný kotlík je graficky velmi vyvedená hra pro 2 hráče od 8 let, která trvá přibližně 30-60 minut.


12.leden 2006

Turnaj v Carcassonne

V sobotu 21.1.2006 od 9.00 hodin se bude v klubu deskových her Vrtule konat 2.ročník turnaje v Carcassonne.

Stejně jako loni, akce se odehraje přímo v prostorech klubu. Přijdtě prosím včas, počet míst je omezen.

Hrát se bude po kategoriích:

  • mladší (1.-5. třída)
  • starší (6.-9. třída)
  • nejstarší (zbytek světa)

Konkrétní způsob turnajového systému bude upřesněn až v den konání akce (v závislosti na počtu soutěžících).

Pro ty, kteří se s touto skvělou hrou ještě nesetkali, doporučujeme k pročtení recenze na stránkách hrajeme.cz. Vůbec nejlepší ale bude, pokud si najdete čas, a přijdete si ji zahrát k nám do klubu.

Turnaj proběhne podle základních pravidel hry, bez použití jakýchkoliv rozšíření. Jediným rozdílem oproti základním pravidlům bude to, že na stole budou trvale otočeny 3 karty s krajinou. Hráči ve svém tahu pak mohou buďto líznout kartu z neodkryté hromádky (tak jak je to běžné v klasických pravidlech), nebo si vezmou jednu ze třech odkrytých karet a ihned na její místo doloží novou (záměrem této drobné úpravy pravidel je potlačení náhody ve hře a zvýraznění strategických schopností hráčů).

Pro nejlepší stratégy budou připraveny hodnotné ceny.


1.leden 2006

Karetní kovbojka z divokého západu.

Každý z hráčů Lawless si na svém ranči chová stádečko kravek a býčků. Aby ranč co nejvíce prosperoval, je nutné vlastnit kvalitní pastviny, mít vybrané kusy skotu a nasmlouvané kovboje, které stádo hlídají a opečovávají. Čas od času se hráči nevyhnou útokům indiánů, přepadením, přestřelkám apod.

Karetní hru Lawless si zahraje 2-6 hráčů, a to přibližně na 45 minut.


27.listopad 2005

Diamantová horečka u nebezpečné burácející řeky s vodopádem — to je Niagara.

Ve vlnách řeky Niagary propadlo diamantové horečce mnoho dobrodruhů. Rytíři štěstěny míří se svými kánoemi ke třpytivým drahokamům na břehu. Ale zrovna ty nejcennější drahokamy se nacházejí v blízkosti burácejícího vodopádu. Kánoe které si na proud nedají dobrý pozor, mohou být strhnuty vodopádem do hlubiny. Drahokamy, které hráči nabírají, musí být dopraveny zpět na břeh. Hru vyhrává hráč, kterému se podaří jako prvnímu nasbírat potřebný počet drahokamů.

Propracovaný hrací materiál hry vytváří živou třídimenzionální atmosféru. Na pohybujících se vodních políčcích se čluny ženou po proudu k propasti jako ve skutečné řece.

Pro 3—5 hráčů od 8 let, hra trvá cca 30—45 minut.

Ocenění: 2005 - Hra roku (Spiel des Jahres)


27.listopad 2005

Veselá a jednoduchá hra plná hladových želviček.

Želvy mají málokdy naspěch — ale někdy mají také ony důvod ke spěchu, např. proto, aby se co nejrychleji dostaly k zelenému šťavnatému salátu na druhém konci louky. A protože nejsou obzvlášť vytrvalé, pokoušejí se často vylézt na záda jiné želvy, aby se nechaly trochu poponést. Ve spěchu a shonu se často stává, že nějaká želva běží špatným směrem, ale nakonec se přece jen první želva dostane do záhonu se salátem a začne si s požitkem pomlaskávat.

Pro 2—5 hráče od 5 let, hra trvá cca 20 minut.


26.listopad 2005

Výsledky turnaje v Jungle Speed

Výsledky Vrtulího turnaje ve hře Jungle Speed ze soboty 26.11.2005.

A je to tu! Známe výsledky turnaje ve hře Jungle Speed.


19.listopad 2005

Návštěvnost Vrtule 2005

Návštěvnost Vrtule za prvních 10 měsíců roku 2005.

Sečetli jsme počet návštěvníků, kteří nás od ledna do října roku 2005 navštívili a došli jsme k překrásnému číslu: 2641.

Poznámka: v červenci a srpnu měla Vrtule ze dvou třetin omezený provoz, což se samozřejmě projevilo na návštěvnosti.


16.listopad 2005

Nová sezóna turnajů ve Vrtuli bude brzy zahájena hrou Jungle Speed.

Přijměte prosím pozvání na turnaj ve hře Jungle Speed, který proběhne 26.listopadu 2005 od 9.00 hodin v Klubu deskových her Vrtule (pozvánka).


Předchozí

1   2   3   4   …   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25  

Další →