Zprávy z Vrtule

9.březen 2018

Turnaj v Bangu!

Další divoká přestřelka na západním pobřeží států se blíží. Který pistolník bude přesnější? Zvítězí zlotřilý odpadlík či zástupce zákona? O tom můžeš rozhodnou i ty.
24. března v 9.00 vypukne ve Vrtuli turnaj v karetní hře Bang!


6.březen 2018

Malý princ, udělej mi planetu

Malý princ – snový cestovatel po planetách. „Udělej mi planetu“ – tak zní jediná prosba křehkého chlapce. Podaří se vám pro princova zvířátka postavit planetu, kterou ocení i lampář, pijan či král?

Hra Malý princ, udělej mi planetu vychází z původních ilustrací Saint-Exupéryho. Lampy, hvězdy, kvetoucí růže, baobaby, beránci – ti nakreslení i ti v šuplíku, překrásné západy slunce… A na to vše dohlížejí známé postavy z knižní předlohy – domýšlivec, zeměpisec, hvězdář, král, lampář, myslivec, pijan, obchodník, zahradník… a samozřejmě Malý Princ. Vytvořte planetku dle představ těchto postav.

Karty mrtvého muže

Protřelý pirát Starouš Pete odemyká svou truhlu s pokladem. Mrkne do jejích útrob. Tak málo? Chamtivost mu nedá a chce více. Meč okouzlující Černé Bonnie míří přesně. Truhla s pokladem mizí v náručí krakena na dně moře.

Hra Karty mrtvého muže vás vtáhne mezi hordu pirátů, snažících se nahromadit co největší lup. Strategická karetní hra s jednoduchými pravidly ozkouší vaši chuť riskovat či se držet při zemi a mít své jisté. Zvláštní schopnosti na kartách a jejich vzájemné doplňování může být klíčem k úspěchu. Dokážete využít speciálních efektů ke svému prospěchu?

Celestia

Během svých cest Gulliver marně hledal úžasná města Celestie. Jdouce ve stopách svého předchůdce, pátrají odvážní dobrodruzi po bájných nebeských městech stejně záhadných, jako jsou poklady, jež ukrývají.

Hra Celestia je nádherná rodinná hra o hledání pokladů v mytickém světě. Staňte se na chvíli kapitány a překonejte úskalí, jež vám nastražil osud. Dokážete rozehnat hejna ptáků, překonat hustá mračna či vyzrát nad lockharskými piráty?

Honba za pokladem

Precizně vybroušený diamant, kouzelná kniha, truhlice plná zlata. Karty s artefakty sviští vzduchem. Cesta k pokladu je již skoro namalovaná. Truhlice však mizí v dlani soupeře. Ta nejbláznivější honba za pokladem právě začala.

V karetní hře Honba za pokladem se snažíte získat mapu a vytvořit co nejrychleji cestu k truhlici s pokladem. Svižná postřehovka, jež prověří rychlost, ale i přesnost.

Dominion

Staňte se lokálním vládcem, jež zdědil malé panství po předcích. Najímejte schopné pomocníky, zvelebujte svá sídla, budujte nové stavby, naplňujte své pokladny. Dominion vás vtáhne do světa napínavých dobrodružství.

Dominion je karetní hra s neotřelým herním principem. Každý hráč buduje svůj vlastní balíček karet. V každém kole se rozhodujete o koupi dalších karet, realizujete akce, snažíte se získat co nejvíce vítězných bodů.


27.únor 2018

Vrtulí deskohrátky - 28. února

Malý princ – snový cestovatel po planetách. „Udělej mi planetu“ – tak zní jediná prosba křehkého chlapce.
Hra Malý princ, udělej mi planetu vychází z původních ilustrací Saint-Exupéryho. Lampy, hvězdy, západy slunce, kvetoucí růže, baobaby i beránci – vytvořte planetku dle svého přání. Již zítra ve Vrtuli.


18.únor 2018

Jarní prázdniny - otevřeno

Dítka své školní aktovky na týden odloží. My však ve Vrtuli zahálet nebudeme a i v tuto prázdninovou dobu budou naše dveře otevřeny všem příchozím. Můžete nás navštívit v pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00.


13.únor 2018

Hrejsčí hry

Originální stolní hry z produkce legendární firmy Hrejsek a syn opět ve Vrtuli. Přijďte si vyzkoušet svůj postřeh, šikovnost, trpělivost… Hry z třicátých let budou ve Vrtuli až do 23. února.


12.leden 2018

Vrtulí deskohraní 24. ledna

Ve středu 24. ledna vám představíme další kousky ze světa deskovek.

Čeká vás tajuplné putování vzducholodí po bájných nebeských městech pohádkové říše Celestia. Napínavé dobrodružství s hrou Dominion a další… Přijďte si užít deskoherní odpoledne spojené s představením nových her.


5.leden 2018

Velké hlavolamové hry

Velké hlavolamové hry zavítaly do Vrtule.

Den a noc, chytré autíčko, záhadný hrad, zámecké schody, anti virus, auto block to jsou smart hry od firmy Mindok. Celý leden máte ve Vrtuli možnost vyzkoušet tyto hry ve zvětšené podobě. Přijďte si k nám procvičit svou pozornost, logické myšlení a prostorovou představivost.


31.prosinec 2017

PF 2018

V uplynulém roce 2017 prošlo dveřmi Vrtule více jak 7000 dětí a dospělých. S rozzářenýma očima sledovali tajuplné iluze a optické klamy či s údivem stavěli věže z kostek. Děti využili možnosti namalovat si svůj vlastní hrneček a pod jejich rukami vznikala originální díla. Výstava obřího leporela okořeněná o hrejsčí hry zpestřila ve Vrtuli poslední dva měsíce roku.
Do nadcházejícího roku 2018 všem přejeme mnoho dalších překvapení, hezkých setkání a netradičních zážitků.


30.prosinec 2017

Výstava obřího leporela je již nachystána na cestu do dalších měst naší vlasti. Putování historií od pravěku až po současnost v komiksovém duchu si nenechalo ujít více jak šest stovek návštěvníků. Ti kdož vyplnili jednoduchý testík, byli zapojeni do losování o parádní ceny z dílny Lucie Seifertové.

Kniha Dějiny udatného českého národa poputuje do rukou Vojty Holčáka, hra Dějiny udatného českého národa zavítá do rodiny Pavly Sekaninové a leporelo Hrady a zámky potěší Helu Hlavicovou.


29.prosinec 2017

Vánoční turnaj

Člověče, nezlob se! to je hra plná neočekávaných zvratů, vítězných výkřiků i smutných vyhazovů. Ti kdož ve středu 27. prosince zavítali do Vrtule, mohli vyzkoušet své štěstí v této prastaré hře.

Po čtrnácté hodině se u stolečků usadila horda nedočkavých hráčů. Následovalo letmé upřesnění pravidel a konečně zaznělo poprvé: „Hra začíná“. Během tříhodinového turnaje každý z hráčů ozkoušel své štěstí celkem čtyřikrát. První tři hráči, jimž byla tento den štěstěna nakloněna nejvíce, si domů odnesli vrtulí Člověče, nezlob se.

Nejen vítězové, ale i ostatní hráči domů odcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne. A jak vše dopadlo?

 1. Martin Cáb
 2. Vašek Vinkler
 3. Kryštof Čep
 4. Nela Vološínová
 5. Mája Jurošková, David Novák
 6. Radim Pospíšil
 7. Richard Skýpala
 8. Gabča Farago, Jiří Ing Vološín, Vojta Camfrla
 9. Hanka Krumpochová
 10. Áďa Maléřová
 11. Agi Maléřová
 12. Jiří Vološín st.
 13. Matylda Čepová, Nikola Očenášková, David Něnička
 14. Wendy Krajčová, Terka Orságová
 15. Tomáš Kurtin
 16. Ema Palátová
 17. Andrea Anna Juřičková
 18. Vašek Skýpala

člobrdo 01
člobrdo 02
člobrdo 03
člobrdo 04
člobrdo 05
člobrdo 06
člobrdo 07
člobrdo 08
člobrdo 09
člobrdo 10
člobrdo 11
člobrdo 12
člobrdo 13
člobrdo 14
člobrdo 15
člobrdo 16
člobrdo 17
člobrdo 18
člobrdo 19
člobrdo 20
člobrdo 21


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   …   22   23   24   25  

Další →