Zprávy z Vrtule

18.prosinec 2017

17.prosinec 2017

Předvánoční otevírací doba

Stále přemítáte čím obdarovat své blízké a přátele na Vánoce? Třeba se poštěstí najít ten vhodný dárek v naší Vrtulí hračkárně. Vybrat si můžete z desítek deskových a karetních her, hlavolamů, dřevěných a látkových hraček…

Poslední předvánoční týden budeme mít pro vás otevřeno každý den od 13.00 do 18.00.


11.prosinec 2017

Vánoční turnaj v Člověče nezlob se!

Dokážeš ovládnout své emoce či propadneš panice při prvním nezdaru? Hra plná zvratů a dramatických chvil, jejíž jeden z názvů v překladu znamená: „Spěchej pomalu“, to je Člověče nezlob se!

V době mezi vánočními svátky a silvestrem se ve Vrtuli uskuteční již tradiční turnaj v jedné z nejrozšířenějších stolních her na světě. Přijď za námi ve středu 27. prosince posílit své nervy. Vše vypukne ve 14 hodin.

5.prosinec 2017

Deskohrátky

Protřelý pirát Starouš Pete odemyká svou truhlu s pokladem. Mrkne do jejích útrob. Tak málo? Chamtivost mu nedá a chce více. Meč okouzlující Černé Bonnie míří přesně. Truhla s pokladem mizí v náručí krakena na dně moře.

Hra “Karty mrtvého muže” vás vtáhne mezi hordu pirátů. Budete chamtiví či raději vsadíte na opatrnost? Přijďte za námi do Vrtule a prožijte dobrodružnou cestu za pokladem. V pátek 8. prosince vám představíme nejen tuto hru, ale i další novinky ze světa deskovek.


14.listopad 2017

Pátek 17. listopadu otevřeno

Odpoledne pátečního svátku si můžete zpestřit ve Vrtuli. Dveře budou otevřené, jen vejít dovnitř je třeba zadním vchodem od pošty přes dvůr.


12.listopad 2017

Deskohrátky s firmou Piatnik

Ve středu 29. listopadu od 14.00 do 18.00 proběhne ve Vrtuli prezentace her vydavatelství Piatnik. Mezi ostřílené bestselery této firmy patří mimo jiné Loopin Louie, Activity, Cink či Tik, tak bum.

Tento den budete mít možnost ve Vrtuli ozkoušet nejen tyto hráčské stálice, ale i žhavé novinky. Mnoho atraktivních her vám předvede a vysvětlí zástupce vydavatelství. K ozkoušení budou i hry, které běžně ve Vrtuli nejsou k dispozici.


2.listopad 2017

Ve středu 1. listopadu jsme zahájili výstavu vtipného komiksového ztvárnění českých dějin od Lucie Seifertové.

Do historických událostí nás vtáhl pravěký muž lovící obřího mamuta, rozvážný Přemysl Otakar a vysloužilý voják výstřelem ze svého již nefunkčního děla. Osmdesátka návštěvníků se poté rozprostřela po výstavních místnostech. Každý si našel to své. Hloubající studovali rozprostřené panely leporela. Hraví se vrhli prozkoumat interaktivní hru rozprostřenou na zemi. Svědomití se nechali unést blikající obrazovkou, jež promítala krátké filmečky Dějin udatného českého národa. Zvídaví vyplňovali testík, na jehož konci čekají vylosované parádní ceny. Dovádiví zkoušeli kostýmy a pořizovali historická fota. Soustředění svou trpělivost předvedli u her z třicátých let od proslulé firmy Hrejsek a syn. Přemýšliví studovali knihy Lucie Seifertové. Tvořiví svou fantazii rozvinuli při výrobě 3D obrázků.

Výstava je zahájena. Navštívit ji můžete až do konce prosince v pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00. Pro školní kolektivy či jiné zájmové skupiny lze domluvit individuální návštěvu i v jiném čase.

Mrkněte na fotografie, jež vám přiblíží historii trochu jinak.

01 mamut vyhlizejici prvni navstevniky
02 prvni navstevnici
03 uvitani
04 chvíle hloubání nad testíkem
05 zvědavý mamut
06 veselý testík
07 rytíři a husité
08 princezna u hrejsčích her
09 soustředění
10 výroba 3D obrázků
11 pečlivé studium
12 nestabilní rovnovážník
13 osvícený student
14 soustředěná tvorba
15 hravý koutek
16 přehlídka knih
17 komiksová leporela
18 komiksová historie
19 souboj
20 mám to správně?
21 historické foto
22 interaktivní hra

24.říjen 2017

Vernisáž výstavy Dějiny udatného českého národa

Vtipné komiksové ztvárnění českých dějin v nadživotní velikosti.

Přijměte pozvání na procházku českými dějinami trochu jinak. Vernisáž výstavy okořeněná o tvořivý workshop proběhne 1. listopadu od 16.30 hodin. Výstava je obohacena o hravé interaktivní prvky, rekvizity z minulosti či kostymérnu. Můžete ji navštívit každé pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00. Pro školy či jiné zájmové skupiny lze domluvit návštěvu i v jiných časech.

Obří leporelo výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové vzniklo na základě její stejnojmenné knihy. Kniha byla v roce 2003 oceněna cenou Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečetí za nejlepší polygrafický počin roku 2003.


23.říjen 2017

Namaluj si svůj hrnek

Obdarujte své přátele parádním originálním dárkem na Vánoce.

do 8. prosince máte ve Vrtuli možnost ozkoušet si práci s glazurou a zároveň vytvořit krásný dárek. Ručně točené hrnky, svícny, misky, ozdůbky jsou pokryty základní bílou glazurou. Nechte se unést svou fantazií a kombinací barev vytvořte své vlastní osobité dílo.

Inspirovat se či zakoupit můžete ručně malovanou keramikou od firmy Hannes z Hranic na Moravě.


19.říjen 2017

Vrtule to je spousta deskovek a interaktivních prvků rozesetých po třech místnostech. Jedna část našeho prostoru je věnována i optickým klamům a zrakovým iluzím.

Ve středu 18. října jsme si několik jednoduchých, ale efektních optických klamů vyzkoušeli vyrobit. Rotující obrázky, vznešeně nazývané thaumatrop ožili pod taktovkou šikovných děvčat a chlapců. Pohyblivé obrázky na špejli nám předvedly své optické kouzlo. Kraví iluze, jež bedlivých okem stále sleduje svého pozorovatele, malinko potrápila prstíky nezvyklé jemné motoriky. A pohyblivý disk, to byl již kousek hodný mistrů.


Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   …   22   23   24   25  

Další →