Zprávy z Vrtule

18.říjen 2017

Costa Rica

Při toulkách deštným pralesem je možno zahlédnou vzácného nosorožíka sloního, u říčních toků se můžete setkat s baziliškem americkým a jen ti nejbystřejší pozorovatelé v příkrých svazích zpozorují jaguára amerického.

Hra Costa Rica vás zavede na dobrodružnou výpravu do deštných lesů. Vydejte se na průzkumnou expedici a vyfoťte vzácné živočichy. Džungle ovšem skrývá i nebezpeční ve formě moskytů. Budete riskovat či raději zvolíte sázku na jistotu?

Speed cups

Připravit, pozor, start! Karta se otáčí. Prsty míhají po stole. Žlutý, modrý, červený, zelený, černý šálek … cink!

Hra Speed cups je svižná postřehovka. Prověř svou rychlost a dobré oko v této zábavné rodinné hře. Je třeba své barevné kalíšky co nejrychleji správně seřadit dle zadání do řady či na sebe. Nejbystřejší hráč svou rychlost potvrdí cinknutím na zvoneček.

Makroskop

Rej baletek či šiška? Dámský klobouček z třicátých let či požární helma? Houf balónků či automobil?

Hra Makroskop rozjitří tvou fantazii. Na začátku kola je obrázek zcela zakryt, žetony z přístroje jsou postupně odebírány. Dokážeš dříve než spoluhráči jen z několika málo čar, uhodnou, co se ukrývá na obrázku?

Slož to!

Staňte se zručnými kuchaři a vybrané pochoutky z objednávky uvařte dříve než ostatní hráči.

Hra Slož to! tě vtáhne do kulinářského umění. Pečlivá jemná motorika a logické myšlení ti bude vhod. Z elegantního ubrousku, na kterém je přespříliš jídla, je potřeba poskládat jen vybrané pochoutky dle zadání.

Jak jako jak?

Na úpatí Himalájí je možno spatřit čiperného sviště, lenivou kozu a možná, možná se vám zadaří zahlédnout i Yettiho, nebo možná aspoň jeho stopy.

Hra jak jako jak? vás zavede do vysokých hor a představí tamní zvířenu. Že jste žádné zvíře nepotkali? Nevadí. Zkuste své spoluhráče fikaně převést. V této karetní hře je blafování povoleno!


13.říjen 2017

Vrtulí tvoření

Náš zrak si s námi občas pěkně zahrává. To co považujeme za nezvratnou skutečnost je mnohdy pouze optickým klamem. Přijďte si k nám ve středu 18. října vyrobit svůj vlastní rotující obrázek či jiný optický klam.


12.říjen 2017

Páteční odpoledne jsme si ve Vrtuli zpestřili představením nových her. Hra Costa Rica nás zavedla na dobrodružný průzkum džungle, spojený s objevováním místní fauny. Hra Speed cups ozkoušela náš postřeh a hbité prsty. A svižná blafovací hra Jak jako jak? nás zavedla až k samotnému Yettimu.

Přijďte i vy k nám do Vrtule a zabavte se u desítek her, které máme v nabídce.

deskohratky 02
deskohratky 03
deskohratky 04
deskohratky 05

6.říjen 2017

Hrejsčí týden

Z rádia se line zvuk klarinetu. Benny Goodman rozjíždí další sólíčko. Matně osvětlená dílna je provoněna borovicovým dřevem. Pan Hrejsek se spokojeně usměje, jeho syn odloží štětec. Dílo je hotovo. Zbývá jen ukrýt poklad na tajném místě…

… Dlouhá desetiletí usedal prach na pozapomenutou truhlici. Až horda zlatošípáckých dětí se vydala na dobrodružné putování za pokladem. Navštívili mnoho měst, vesnic, hradů i skalních útvarů. A v jednom z hradních sklepení nalezli poklad. Truhlice vydala své tajemství a originální stolní hry od firmy Hrejsek a syn znovu spatřili slunce.

Nyní i vy máte možnost ozkoušet si originální stolní hry z 30. let. Přijďte si k nám v týdnu od 9. do 13. října zahrát hry, jež bavily vaše prabáby a pradědy.


5.říjen 2017

Deskohrátky

Ještě jste nenavštívili deštný prales? Nezoufejte. Na tajemný průzkum záhadné divočiny vás zavede hra Costa Rica.
Přijďte za námi do Vrtule v pátek 6. října a prožijte deskoherní odpoledne spojené s představením nových her.


25.září 2017

Venkovní sychravé počasí příliš nelákalo k pátečnímu výletu. Ve Vrtuli ovšem bylo nabito. První příchozí jen nesměle okukovali nové hry a raději volili již prověřené klasiky. Stačilo ovšem jen malé pobídnutí a za chvíli se hra Makroskop přesouvala od stolu ke stolu. Poté ji následovala i hra Slož to. Přijďte k nám i vy ozkoušet novinky firmy Albi.

deskohrani01
deskohrani02
deskohrani03
deskohrani04
deskohrani05
deskohrani06
deskohrani07
deskohrani08
deskohrani09
deskohrani10

4.září 2017

Vrtulí deskohraní

Ostřílené pecky typu Osadníci, Bang! či Ubongo jsou stálicemi na hráčském nebi. Co ale ozkoušet něco nového? V pátek 15. září budete mít ve Vrtuli možnost přivítat a ozkoušet novinky od firmy Albi. Představí se vám hry Slož to a Makroskop.


17.srpen 2017

Startovačka - 4. září

Letní líné lenošení u vody pomalu končí a i my se pomalu rozjíždíme do nového školního roku. 4. září opět nastartujem Vrtuli do plných obrátek. Tak hurá zpátky do víru her, optických klamů a krtkova bludiště.


15.červen 2017

Prázdninová pauza

Vrtulí prázdninová pauza se kvapem blíží. Poslední možnost navštívit kouzelný svět her a poznání máte ještě v pátek 16. června a pondělí 19. června. Poté bude Vrtule uzavřená. Opět se na všechny příznivce těšíme v září.


11.červen 2017

Muzejní noc ve Vrtuli

Pátek 9. června si obyvatelé našeho města zpestřili putováním po kulturních institucích v rámci festivalu muzejních nocí. Mezi zajímavé zastávky večera patřila i Vrtule.

Několik stovek návštěvníků se nechalo vtáhnout do kouzelného světa her a iluzí. Největší pozornosti si tento večer užívaly Hbité opice. Optické klamy svou rafinovaností pobavily nejednoho příchozího, navíc si mohli jednu takovou iluzi sami vytvořit. Tvořivé děti se s chutí pustily do díla a domů si odnesly Otáčivý obrázek. Ti nejmenší se bez váhání vrhali prozkoumat labyrint chodbiček Krtkova bludiště. Hloubavé děti i dospělé pobavila i poučila velká interaktivní hra Evropou křížem krážem.

muzejni noc 2017 01
muzejni noc 2017 02
muzejni noc 2017 03
muzejni noc 2017 04
muzejni noc 2017 05
muzejni noc 2017 06
muzejni noc 2017 07
muzejni noc 2017 08
muzejni noc 2017 09
muzejni noc 2017 10
muzejni noc 2017 11
muzejni noc 2017 12
muzejni noc 2017 13
muzejni noc 2017 14
muzejni noc 2017 15
muzejni noc 2017 16

Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   …   22   23   24   25  

Další →