Zprávy z Vrtule

7.červen 2017

Deskohraní s Albi

Páteční odpoledne 2. června se ve Vrtuli neslo v duchu poznávání a ozkoušení nových her od firmy Albi. Desítky dětí se s chutí vrhli k nově představeným hrám.

Divoký závod Zajíce a Želvy ve spolupráci s vlkem, liškou a jehnětem, měl nečekaného vítěze. Každý z hráčů si tajně vsadil na jedno zvířátko a pak akčními kartami doprovázel svého favorita k cíli. Hry Cortex ve dvou variantách ozkoušeli postřeh, paměť, logické myšlení, ale i hmatové schopnosti dětí. Svižná hra Krysí válka proťukla strategické schopnosti příchozích.

Firmě Albi děkujeme za poskytnutí těchto her, které si i nadále můžete u nás zahrát.

deskohrani s albi01
deskohrani s albi02
deskohrani s albi03
deskohrani s albi04
deskohrani s albi05
deskohrani s albi 06
deskohrani s albi07

5.červen 2017

V rámci Muzejní noci, která proběhne v pátek 9. června od 19.00 do 24.00 budou dveře Vrtule otevřeny pro všechny příchozí.

Mimo jiné na vás čeká Krtkovo bludiště se svým labyrintem chodbiček, interaktivní výstava Evropou křížem krážem a ojedinělá expozice Kdo neviděl, neuvěří, která vám poodhalí roušku tajemství optických klamů a zrakových iluzí. V rámci Muzejní noci navíc budete mít možnost si jednu takovou iluzi sami vytvořit a odnést domů.


19.květen 2017

Deskohraní s Albi

Osadníci z Katanu, Bang!, Ubongo, to jsou již ostřílené pecky od firmy Albi. Přijďte nás navštívit v pátek 2. června a ozkoušet i novinky této firmy. Hra Krysí válka vás zavede mezi znesvářené rody Eidamáky a Hermelíny. Hra Zajíc a želva vás vtáhne do světa zvířecích závodů. Hra Cortex proťukne vaše logické myšlení, paměť, postřeh…
Nejen tyto hry, ale i další novinky firmy Albi se vám ve Vrtuli představí v tento den od 14.00.


18.květen 2017

Ve středu navštívil Vrtuli lektor rodičovské komunikace Zdeněk Okleštěk. Ve své přednášce s názvem Rodič vrtulník představil rodičům a vedoucím dětských kolektivů různý přístup k dětem. Nabídl možnost přistupovat k dítěti partnersky. Rozvinutím vzájemné přátelské komunikace umožnit dítěti odhalit a využít své skryté talenty.

oklestek02
oklestek03
oklestek04
oklestek05
oklestek06
oklestek07

10.květen 2017

Zdeněk Okleštěk – lektor rodičovské komunikace

Snažíme se dělat pro děti první, poslední. Poskytujeme jim materiální zajištění, chráníme je před světem, před zimou, před teplem, před žízní, před úrazy i před jejich vlastními myšlenkami a nápady. Pečujeme, opatrujeme, povzbuzujeme, zařizujeme, připomínáme. Řešíme jejich spory, lásky, trable i neúspěchy a jsme neustále po ruce. Je to ale to, co od nás děti potřebují skutečně nejvíc?

Přijďte si poslechnout a společně objevit, co pro děti dělat i nedělat, aby mohly rozvinout všechny své talenty, a my jsme skutečně naplnili svou rodičovskou roli.

Ve středu 17. 5. od 9.00 bude ve Vrtuli přednášet lektor rodičovské komunikace Zdeněk Okleštěk na téma RODIČ VRTULNÍK aneb Nepřeháníte to s výchovou? Máte-li zájem se této akce, zúčastnit přihlaste se prosím na info@zdenekoklestek.cz

Hraví stavitelé
Hraví stavitelé

5.květen 2017

Toulavá kamera ve Vrtuli

Ve čtvrtek 4. května v dopoledních hodinách nás navštívil tým z Toulavé kamery. Děti, které Vrtuli v tuto dobu navštívily, naplnily prostor svou nespoutanou živostí a hravostí, kouzelným tvořením u Hravých stavitelů a badatelským cestováním po Evropě. Nejmenší děti, doprovázené rodiči, s nadšením filmaře provedli Krtkovým bludištěm. Při natáčení ke slovu přišli i hlavní tvůrci kouzelného světa Vrtule – světa her a poznání.

Datum vysílání pořadu věnujícímu se Vrtuli vám oznámíme na našich webových stránkách a na facebooku. Pořad Toulavá kamera, věnující se zajímavým místům naší země, můžete sledovat každou neděli od 10.00 na České televizi.

toulava kamera 02
toulava kamera 03
toulava kamera 04
toulava kamera 05
toulava kamera 06

26.duben 2017

Otevírací doba o svátcích

O svátečních dnech 1. a 8. května bude ve Vrtuli zavřeno.


25.duben 2017

Nové hry ve Vrtuli

KRYSÍ VÁLKA
Je rychlá, svižná, zábavná karetní hra pro dva hráče. Jde o bitvu mezi dvěma klany – Eidamáky a Hermelíny. Každý krysí klan je v grafice na kartách charakterizován odlišně – Eidamáci jsou divocí a bojovní, oproti tomu Hermelínové jsou krysí šlechta zakládající si na parádě a bohatství. Krysí souboj většinou vyhrává silnější protivník, ale takticky lze zvrátit průběh hry využitím speciálních schopností na kartách.

VELBLOUDÍ DOSTIHY NA CESTY
Sázení na koňské dostihy je dávno passé. Dnes je v módě sázet na mnohem kurióznější stvoření – velbloudy. Velbloudí dostihy na cesty jsou menším bratříčkem úspěšné hry Velbloudí dostihy. Z původní hry si berou hlavně myšlenku a princip závodění a koření to vlastními nápady. Čekají vás závody velbloudů, kteří se rádi vzájemně nosí na zádech, a především sázky na jejich výsledek. Hráč ve hře sází na konkrétní pořadí konkrétních velbloudů a to jak v rámci jednotlivých etap, tak i na celkového vítěze. Hra je určená pro 2 – 6 hráčů od 8 let.


6.duben 2017

Velikonoce - otevírací doba

Na Velký pátek 14.dubna a Velikonoční pondělí 17.dubna bude ve Vrtuli zavřeno. Opět se na vás těšíme po Velikonočních svátcích.


29.březen 2017

Mandaly, delfíni, květiny, motýli, auta… Pestrobarevná zrnka prokluzující mezi prsty to je Pískohraní. Ve středu odpoledne si u nás děti a rodiče vyzkoušeli svou jemnou motoriku a trpělivost díky této výtvarné technice. Z hromádek písků vytvářely kouzelné obrázky, barevné vyladění záleželo jen na fantazii každého.

Děkujeme paní Ivetě za návštěvu a představení této techniky.

Fotografie z akce

piskohrani 1
piskohrani 2
piskohrani 3
piskohrani 4
piskohrani 5
piskohrani 6
piskohrani 7
piskohrani 8
piskohrani 9
piskohrani 10
piskohrani 11
piskohrani 12
piskohrani 13
piskohrani 14
piskohrani 15
piskohrani 16

Předchozí

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   …   22   23   24   25  

Další →